Sobota, 18. september 2021. Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

Nicholsonová reaguje na zastavené stíhanie Blahu: Musí niesť zodpovednosť za svoje výroky

Ľuboš Blaha a Lucia Ďuriš Nicholsonová
Ľuboš Blaha a Lucia Ďuriš Nicholsonová
Zdroj: SITA/Marek Mrviš, Ľudovít Vaniher
11.08.2020 14:20

BRATISLAVA - Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) považuje za nepochopiteľné, že polícia zastavila trestné stíhanie v súvislosti so statusom poslanca Národnej rady (NR) SR Ľuboša Blahu (Smer-SD). Je presvedčená o tom, že poslanec by mal niesť za svoje výroky zodpovednosť. Blaha sa mal v decembri minulého roka chváliť na sociálnej sieti fotografiou s červenou hviezdou s kosákom a kladivom.


"Podpora a propagácia smerujúca k potlačeniu základných práv a slobôd je v zmysle Trestného zákona trestným činom. Som hlboko presvedčená, že človek, ako je Ľuboš Blaha, musí niesť zodpovednosť za svoje výroky," povedala europoslankyňa v stanovisku, ktoré zaslal hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Na trestné stíhanie v súvislosti s fotkou upozornil ešte koncom januára poslanec NR SR Ondrej Dostál (SaS). Ten podával vo veci aj trestné oznámenie. "Je povinnosťou demokratických politikov a občianskej spoločnosti poukazovať na riziká, ktoré sa spájajú s presadzovaním podobných ideológií cez demagogickú, nenávistnú a populistickú politiku," uviedol poslanec.

Nicholsonová reaguje na zastavené
Zdroj: Facebook/Ľuboš Blaha

Polícia v pondelok (10. 8.) potvrdila, že vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zastavil trestné stíhanie v súvislosti s Blahovým statusom "vzhľadom na to, že skutok nie je trestným činom".


Galéria

Ľuboš Blaha a Lucia

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články