Utorok, 18. máj 2021. Meniny má Viola, zajtra Gertrúda.

Mladík zrazil 15-ročné dievča: Z miesta nehody ušiel, úradoval alkohol

Opitý vodič zrazil 15-ročné dievča. Z miesta nehody ušiel.
Opitý vodič zrazil 15-ročné dievča. Z miesta nehody ušiel.
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj
10.08.2020 16:55

BANSKÁ BYSTRICA – Mladý 22-ročný vodič vozidla Mercedes Benz A200 zrazil na banskobystrickom sídlisku Fončorda 15-ročné dievča. Bol opitý a z miesta nehody ušiel. Je už v rukách polície. Informovala o tom v pondelok na sociálnej sieti banskobystrická krajská polícia.


"Po predchádzajúcom požití alkoholu viedol vozidlo v smere od centra mesta do časti Fončorda, pričom na Ulici kapitána Nálepku nedal na priechode pre chodcov prednosť 15-ročnej chodkyni, dievčinu po náraze vymrštilo na kapotu vozidla, následne padla na cestu a utrpela ťažké zranenia. Vodič nezastavil, neposkytol jej pomoc a z miesta nehody ušiel," uvádza polícia.

Opitý vodič zrazil 15-ročné
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj

V krátkom čase ho policajti vypátrali. Pri dychovej skúške na alkohol mu namerali viac ako dve promile. Pre podozrenie z požitia inej návykovej látky ho vyzvali na odber biologického materiálu. Predbežným skríningovým vyšetrením zistili v jeho organizme pozitívny nález látok extáza, marihuana, kokain, metamfetamín.

Opitý vodič zrazil 15-ročné
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj

"Zarážajúce však je, že tento skutok spáchal napriek tomu, že za obdobný čin, ktorý spáchal pod vplyvom návykovej látky, mal už v predchádzajúcom období zákaz vedenia motorových vozidiel. V súvislosti s udalosťou polícia začala trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a neposkytnutia pomoci," dodáva polícia na facebooku.


Galéria

Opitý vodič zrazil 15-ročné Opitý vodič zrazil 15-ročné Opitý vodič zrazil 15-ročné

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články