°C

Štvrtok, 24. september 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

Slovensko čaká poriadne horúci týždeň: Teploty budú vyskakovať nad tridsiatky, má to však jeden háčik

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Gettty Images,
09.08.2020 18:00

BRATISLAVA – Počas celého ďalšieho týždňa bude na Slovensku panovať horúce letné počasie. Denné teploty budú presahovať tridsať stupňov. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) však pripomína aj možný výskyt búrok či prehánok.


Pondelok

V teplom a vlhšom vzduchu sa bude nad strednou Európou nachádzať nevýrazné tlakové pole.

Počas dňa bude jasné až polojasné počasie, miestami sa prechodne vyskytne zväčšená oblačnosť. Ojedinele, na strednom Slovensku hrozia miestami prehánky. Ojedinele aj búrky.

Predpovede.sk
Zdroj: Predpovede.sk

Naďalej bude teplo. Najvyššia denná teplota dosiahne 28 až 33, na Orave, pod Tatrami a na Spiši väčšinou okolo 26 stupňov. Na horách vo výške 1500 m bude približne 18 stupňov.

Počasie podľa lokality nájdete na Predpovede.sk

Fúkať bude prevažne slabý, na východe miestami severný vietor rýchlosťou do 20 km/h. Vietor pri búrkach prechodne zosilnie.

Utorok

V teplom vzduchu bude od severu do strednej Európy zasahovať okraj tlakovej výše. Zároveň tu bude vo vyšších vrstvách ovzdušia zasahovať od severovýchodu brázda nízkeho tlaku vzduchu.

Opäť bude jasno až polooblačno. Cez deň sa pri prechodne zväčšenej oblačnosti ojedinele, v západnej polovici miestami objavia prehánky. Ojedinele treba rátať s búrkami.

Predpovede.sk
Zdroj: Predpovede.sk

Meteorológovia avizujú teplo. Do rána sa ochladí na 19 až 14, v údoliach miestami na 14 až 9 stupňov. Maximálna denná teplota sa vyšplhá na 27 až 32, na Orave, Liptove a hornom Spiši asi na 25 stupňov.

Pofukovať bude slabý, na severe a východe prevažne severný vietor rýchlosťou do 20 km/h. Pri búrkach vietor prechodne zosilnie.

Streda

V teplom vzduchu bude od severu do strednej Európy naďalej zasahovať okraj tlakovej výše.

Naďalej bude jasné až polooblačné počasie. Popoludní sa pri prechodne zväčšenej oblačnosti ojedinele vyskytnú prehánky, výnimočne búrky.

Predpovede.sk
Zdroj: Predpovede.sk

Bude teplo. Najnižšia nočná teplota poklesne na 18 až 13, v údoliach miestami na cca 11 stupňov. Najvyššia denná teplota vystúpi na 27 až 32, na Orave, Liptove a hornom Spiši zhruba na 25 stupňov.

Očakáva sa slabý, na východe prevažne severný vietor, ktorý bude fúkať rýchlosťou do 20 km/h.

Štvrtok

V teplom vzduchu sa bude nad Karpatmi udržiavať rozsiahla oblasť vyššieho tlaku vzduchu.

Predpovede.sk
Zdroj: Predpovede.sk

Znova bude jasno až polooblačno, tiež teplo. Do rána sa ochladí na 18 až 13, v údoliach miestami na okolo 11 stupňov. Počas dňa sa môže otepliť na 26 až 32 stupňov.

Piatok

Nad našou oblasťou sa bude nachádzať nevýrazné pole relatívne nižšieho tlaku vzduchu.

Jasno až polooblačno, cez deň sa postupne od západu bude tvoriť zväčšená oblačnosť a miestami, najmä v západnej polovici, hrozia prehánky alebo búrky.

Predpovede.sk
Zdroj: Predpovede.sk

Najnižšia nočná teplota 19 až 13 stupňov. Maximálna denná teplota dosiahne 25 až 31 stupňov.


Galéria

Ilustračné foto Predpovede.sk Predpovede.sk Predpovede.sk Predpovede.sk Predpovede.sk

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články