°C

Streda, 5. august 2020. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

Pellegrini naložil OľaNO: Rozložia sa aj sami! Grendela šokovali správy o tajnom agentovi Kyselicovi

Peter Pellegrini a Gábor Grendel
Peter Pellegrini a Gábor Grendel
Zdroj: Maarty, Vlado Anjel
02.08.2020 20:00

BRATISLAVA - V diskusnej relácii sa proti sebe postavili bývalý premiér Peter Pellegrini a podpredseda parlamentu Gábor Grendel. Diskutovali o Lukášovi Kyselicovi, ale aj o novom generálnom prokurátorovi.


V zákone o prokuratúre nemusí byť časť upravujúca dôvody odvolania generálneho či špeciálneho prokurátora. Myslí si to podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽANO), pre ktorého je dôležitejšie, aby bola voľba otvorená aj pre neprokurátorov. V diskusnej relácii TV Markíza Na telo plus tiež povedal, že jeho dôvera voči Lukášovi Kyselicovi je naštrbená.

Lukáš Kyselica
Pellegrini naložil OľaNO: Rozložia
Zdroj: Topky/Maarty

Podpredseda parlamentu Peter Pellegrini (nezaradený) si myslí, že Kyselica by mal z parlamentu odísť. Obaja v relácii reagovali na to, že Kyselica bol v čase volebnej kampane príslušníkom Vojenského spravodajstva (VS). Grendel je za to, aby sa záležitosť vyjasnila na parlamentnom výbore pre kontrolu činnosti VS. Ak bude v zákone o prokuratúre možnosť kandidovať za šéfa Generálnej prokuratúry (GP) SR aj pre neprokurátorov, bude Grendel podľa svojich slov spokojný.

Šanta aj Lipšic sú v poriadku

Veci, ktoré namietala prezidentka SR Zuzana Čaputová pri vrátení zákona, sa môžu podľa neho "pokojne vypustiť". Grendel tiež povedal, že "by bolo úplne v poriadku", ak by boli v pozícii generálneho alebo špeciálneho prokurátora Ján Šanta, Maroš Žilinka či Daniel Lipšic. Grendel uviedol, že vníma veľmi kriticky informácie, že Kyselica pôsobil vo VS, bol to pre neho šok. Treba podľa neho vnímať aj medializované informácie, že vtedajší riaditeľ VS Ján Balciar mal požadovať informácie o súčasných ministroch Romanovi Mikulcovi a Jaroslavovi Naďovi (obaja OĽANO).

Gábor Grendel
Pellegrini naložil OľaNO: Rozložia
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

"Z toho mi vyplýva, že minimálne snaha, aby donášal, tam bola. A to považujem za veľmi vážny problém," povedal s tým, že riešiť by sa malo aj to, či vedenie VS neporušilo zákon, ak požadovalo informácie politického charakteru. Grendel nenahradí Kyselicu na poste štátneho tajomníka, a nevie, kto v tejto pozícii bude. Neodpovedal na otázku, či bude OĽANO tlačiť na Kyselicov odchod z parlamentu. Pellegrini si myslí, že Oľano nepotrebujetajných agentov na rozklad strany. "Rozložia sa aj sami," povedal.

Kyselica by mal odísť

Podľa Pellegriniho by Kyselica mal odísť z parlamentu, a čuduje sa, že ho o to nepožiadalo OĽANO. Pellegrini avizoval, že do jeho vznikajúcej strany Hlas-SD by mal prísť aspoň jeden poslanec zo Smeru-SD. Grendel si podľa svojich slov nevie predstaviť spoluprácu s Hlasom-SD.

Peter Pellegrini
Peter Pellegrini zakladá stranu
Zdroj: TASR - Michal Svítok

Povedal tiež, že ak by parlament schvaľoval novelu z dielne OĽANO upravujúcu potraty v aktuálnom znení, podporil by ju. Pellegrini i Grendel si myslia, že vakcína proti ochoreniu COVID-19 by mala byť na Slovensku povinná aspoň pre najrizikovejšie skupiny.


Galéria

Peter Pellegrini a Gábor Lukáš Kyselica Gábor Grendel Peter Pellegrini

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články