°C

Piatok, 22. január 2021. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Po dvoch mesiacoch ďalšia obeť KORONAVÍRUSU! Pribudlo 27 nových prípadov

Zdroj: SITA/AP/Anupam Nath
31.07.2020 09:45

BRATISLAVA - Na Slovensku vo štvrtok pribudlo 27 nových prípadov z celkovo takmer 2 200 otestovaných. Bohužiaľ, navýšila sa aj smutná štatistika. Po viac ako dvoch mesiacoch na Slovensku pribudla ďalšia obeť koronavírusu.


Vo štvrtok na Slovensku pribudlo 27 prípadov nákazy novým koronavírusom. Laboratória vykonali 2 176 testov. Celkovo v krajine evidujú 2 292 nakazených. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií. Bohužiaľ, pribudla aj ďalšia obeť. Na Slovensku tak koronavírusu podľahlo 29 ľudí. Počet aktívnych prípadov je k dnešnému dňu 568.

Po dvoch mesiacoch ďalšia
Zdroj: korona.gov.sk

Najviac prípadov opäť v Bratislavskom kraji

Nové prípady sa podľa NCZI vyskytli v okresoch Bratislava (4), Galanta (4), Prešov (4), Nové mesto nad Váhom (3), Senec (2) a po jednom prípade v okresoch Dunajská Streda, Hlohovec, Prievidza, Žiar nad Hronom, Čadca, Žilina, Poprad, Kežmarok, Košice a Michalovce. Vyliečilo sa ďalších 20 pacientov a celkovo tak v krajine evidujeme 1695 vyliečených.

Po dvoch mesiacoch ďalšia
Zdroj: korona.gov.sk

29. úmrtie

„Pitva u 67-ročného muža potvrdila rozvinutú pľúcnu formu COVID-19 a zápal pľúc,“ uviedla hovrokyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. „Pacient bol hospitalizovaný v nemocnici s poliklinikou v Dunajskej Strede, skonal v nedeľu, 26. júla 2020,“ dodala s tým, že pri minulotýždňovom prípade 85-ročného muža, ktorý zomrel vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, pitva súvislosť s ochorením COVID-19 nepotvrdila.

Po dvoch mesiacoch ďalšia
Zdroj: korona.gov.sk

S ochorením alebo s podozrením naň je k dnešnému dňu v nemocniciach hospitalizovaných 29 ľudí. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 1 pacient, na umelej pľúcnej ventilácii rovnako 1 človek.

Situáciu majú hygienici pod kontrolou

Epidemiologickú situáciu denne monitorujú regionálne úrady verejného zdravotníctva. Zhodnotenie závažnosti má niekoľko faktorov. Analyzuje sa napríklad počet ohnísk nákazy, nárast počtu hospitalizovaných, percentuálna miera hospitalizácie zo všetkých prípadov, miera hospitalizácie vážnych stavov, ale aj miera hospitalizácie vážnych stavov z hospitalizovaných, komplikácie ochorení či nárast počtu úmrtí.

Po dvoch mesiacoch ďalšia
Zdroj: korona.gov.sk

Ak si to epidemiologická situácia vyžiada kompetentní, ktorí denne aktuálne informácie dostávajú a vyhodnocujú ich, príjmu nevyhnutné opatrenia, o ktorých vás budeme informovať.

Po dvoch mesiacoch ďalšia
Zdroj: korona.gov.sk

Po dvoch mesiacoch ďalšia
Zdroj: korona.gov.sk

 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články