°C

Piatok, 23. október 2020. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Smrť kosila na koľajniciach: Tragické zrážky s vlakom, o život prišli traja ľudia

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
27.07.2020 15:52

BRATISLAVA – Železnice Slovenskej republiky v minulom týždni zaevidovali tri smrteľné zrážky vlaku s civilnou osobou a štyri pokusy o samovraždu. Informovala o tom hovorkyňa ŽSR Ria Feik Achbergerová.


Hovorkyňa ŽSR tiež spomenula aj ďalšie mimoriadne udalosti na tratiach. V pondelok (20. 7.) po odchode vlaku zo stanice Prešov cestujúci v podnapitom stave vyskočil z vlaku na tretie nástupište, pričom si zranil hlavu. Na miesto bola privolaná rýchla zdravotná služba.

V utorok 21. 7. rušňovodič osobného vlaku v úseku Odb. Močiar – Bratislava–Vajnory ohlásil silné zadymenie rušňa. Cestujúcich odviezli evakuačným autobusom do Železničnej stanice (ŽST) Bratislava-Vajnory.

V piatok 24. 7. vlak pri vchode na šiestu koľaj ŽST Bratislava-Nové Mesto poškodil zberač a strhol trakčné vedenie na štvrtej a šiestej koľaji. Toho istého dňa osobný vlak na pasívnom priecestí SP0763 narazil do osobného auta nachádzajúceho sa v priechodnom priereze koľaje. Pri náraze nedošlo k zraneniu osôb.

ŽSR vyzývajú verejnosť na opatrnosť

V sobotu 25. 7. rušňovodič vlaku v úseku Strekov – Pribeta ohlásil, že narazil do padajúceho suchého stromu. Na rušni pri náraze prasklo čelné sklo. V ten istý deň bolo rušňovodičom vlaku v úseku Veľký Šariš – Sabinov nahlásené na priecestí SP1623 strhnuté trakčné vedenie korbou nákladného vozidla. "Predbežne boli zistené vyvrátené dva stožiare trakčného vedenia a strhnuté trakčné vedenie v dĺžke piatich stožiarov a poškodené zosilovacie vedenie," spresnila Feik Achbergerová s tým, že doprava bola v úseku prerušená až do 18.00 h nasledujúceho dňa.

ŽSR opakovane vyzývajú verejnosť na opatrnosť pri pohybe v blízkosti železničnej trate. Vlak je obrovský kolos, ktorý môže mať brzdnú dráhu v závislosti od rýchlosti aj viac ako kilometer a následky zrážky s ním bývajú fatálne.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články