°C

Štvrtok, 13. august 2020. Meniny má Ľubomír, zajtra Mojmír.

Banskobystrický okres hlási za jún 22 dopravných nehôd: O dve menej ako v máji

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru
12.07.2020 12:51

BANSKÁ BYSTRICA - Dopravná polícia v Banskej Bystrici zaevidovala v júni 2020 v okrese Banská Bystrica 22 dopravných nehôd. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom ide o pokles o dve nehody. Pri nehodách sa osem osôb ľahko zranilo.


Ako informuje banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, požitie alkoholických nápojov u vinníkov nehôd bolo zistené v šiestich prípadoch. "Škoda pri dopravných nehodách bola odhadnutá na 65.950 eur," doplnila.  

Z celkového počtu dopravných nehôd 21 zavinili vodiči motorových vozidiel a jednu zavinil maloletý cyklista. Najväčší výskyt dopravných nehôd bol zaznamenaný v čase od 16.00 do 20.00 h. Najčastejšou príčinou dopravných nehôd bolo porušenie povinností vodiča.

"Dopravná nehodovosť v júni 2020 v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom mierne klesla, ale aj napriek tomu budú príslušníci dopravnej polície naďalej dohliadať na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky všetkými jej účastníkmi na cestách v celom Banskobystrickom okrese," pripomenula Faltániová.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články