Streda, 12. máj 2021. Meniny má Pankrác, zajtra Servác.

AKTUÁLNE Veronika Remišová sa bude uchádzať o post šéfky strany Za ľudí

Zdroj: Topky/Ján Zemiar
11.07.2020 15:50

BRATISLAVA- Podpredsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová, ktorá je vicepremiérkou a ministerkou investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, sa bude uchádzať o post predsedníčky tejto koaličnej strany. Potvrdila to samotná Remišová i štátny tajomník ministerstva kultúry Vladimír Dolinay, ktorý je mestským predsedom strany pre Bratislavu.


„Môžem potvrdiť, že Veronika Remišová je po piatkovom (10. 7.) sneme v Bratislavskom kraji prvou oficiálnou kandidátkou. Zatiaľ iní oficiálni kandidáti k dnešnému dňu nie sú,“ povedal Dolinay.


Kto bude lídrom Za ľudí? Kandidovať budú zrejme viacerí: Kiskova podpora šokovala členov strany


Remišová prijala kandidatúru

Remišová vo svojom stanovisku uviedla, že návrh na kandidatúru prijala. „V Bratislave strana dosiahla najlepší volebný výsledok zo všetkých krajov, preto je nominácia práve v tomto kraji veľmi dôležitá," skonštatovala. 

AKTUÁLNE Veronika Remišová sa
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Podporil ju aj bývalý šéf strany Andrej Kiska. Remišová v piatok uviedla, že si Kiskovu podporu váži a chce o vízii strany do budúcnosti hovoriť s členmi v regiónoch. Dodala, že pred snemom, ktorý je naplánovaný na 8. augusta, majú prebehnúť okresné stretnutia, kde sa vyberajú delegáti na snem. „Naša strana má v regiónoch množstvo kvalitných ľudí, a preto je mojím cieľom, aby bol hlas regiónov v strane silný a akceptovaný,“ povedala.

Kiska nedávno oznámil, že predsedom Za ľudí ostane len do augustového snemu, kandidovať na ňom už nebude. V líderskej pozícii ho od parlamentných volieb zastupuje Remišová. Ako ďalší možný kandidát na šéfa strany sa spomína podpredseda Juraj Šeliga, ktorý ešte minulý týždeň kandidatúru nevylučoval. Kandidatúru na šéfa Za ľudí zvažuje aj člen predsedníctva strany Miroslav Kollár.


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články