°C

Streda, 12. august 2020. Meniny má Darina, zajtra Ľubomír.

KORONAVÍRUS V nedeľu pribudol len jeden prípad: Otestovali však necelých tristo ľudí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
13.07.2020 09:29

BRATISLAVA - Počas nedele na Slovensku pribudol jeden prípad nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 1902 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke korona.gov.sk


Na Slovensku v sobotu pribudol len jeden nový prípad koronavírusu. V nedeľu otestovali 279 ľudí a celkovo je na Slovensku 1 902 pozitívnych prípadov. Laboratóriá doteraz urobili už celkovo 230 06 testov. z ochorenia sa vyliečilo 1493 ľudí. Počet aktívnych prípadov k dnešnému dňu je 381.

KORONAVÍRUS V nedeľu pribudol
Zdroj: korona.gov.sk

Pribudol jeden prípad v okrese Prešov

Pozitívne testovaná bola žena v okrese Prešov mimo karanténneho centra. Hospitalizovaných je 13 pacientov, u siedmich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na JIS sú traja pacienti, na umelej pľúcnej ventilácii jeden.

KORONAVÍRUS V nedeľu pribudol
Zdroj: korona.gov.sk

Z ochorenia sa vyliečilo 1493 pacientov, z nich 201 bolo hospitalizovaných a 1292 sa zotavilo domácej izolácii. Od prepuknutia ochorenia bolo na Slovensku 1902 pozitívne testovaných osôb. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na nový koronavírus zostáva 28.

KORONAVÍRUS V nedeľu pribudol
Zdroj: korona.gov.sk

KORONAVÍRUS V nedeľu pribudol
Zdroj: korona.gov.sk

Cítite sa ohrozený koronavírusom vzhľadom na Váš vek?


Galéria

Ilustračné foto Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články