°C

Piatok, 7. august 2020. Meniny má Štefánia, zajtra Oskár.

KORONAVÍRUS na Slovensku: Potvrdili trinásť nových prípadov, máme aj pacientku vo vážnom stave

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
02.07.2020 10:30

BRATISLAVA - Na Slovensku včera pribudlo trinásť nových prípadov koronavírusu. Testom sa podrobilo 1708 ľudí. Dobrou správou je, že nepribudlo žiadne nové úmrtie, no ani ďalší vyliečení pacienti. Informoval o tom portál korona.gov.sk.


Na Slovensku za stredu pribudlo trinásť nových prípadov ochorenia Covid-19. Otestovaných bolo 1708 ľudí. Celkovo tak bolo u nás vykonaných už 213 521 testov.

KORONAVÍRUS na Slovensku: Potvrdili
Zdroj: reprofoto:korona.gov.sk

Nepribudol žiaden vyliečený pacient, počet vyliečených zostáva na čísle 1466. Celkovo doteraz evidujeme 1700 pozitívne testovaných na ochorenie Covid-19.

Najviac prípadov hlási okres Bratislava

Najviac nových prípadov, a to šesť, pribudlo za uplynulý deň v okrese Bratislava. Dva prípady sa potvrdili v okrese Komárno, po jednom v okresoch Malacky, Michalovce, Nové Zámky, Prievidza a Rimavská Sobota.

Hodnota kĺzavého mediánu ostáva na hodnote 13. Ochoreniu v stredu nepodľahol ani jeden pacient. V nemocniciach je hospitalizovaných 14 pacientov, z toho u šiestich potvrdili koronavírus. Traja su na jednotke intenzívnej starostlivosti, jedna pacientka je napojená na pľúcnu ventiláciu. Nachádza sa v bojnickej nemocnici.

Ako informoval denník Sme, ide o 80-ročnú ženu, ktorá pochádza z Macedónska. V prievidzskom regióne však žije dlhodobo. Jej stav je vážny, do nemocnice ju priviezli s respiračným zlyhaním. Nákaza sa potvrdila aj u jej rodinných príslušníkov.

KORONAVÍRUS na Slovensku: Potvrdili
Zdroj: reprofoto:korona.gov.sk

KORONAVÍRUS na Slovensku: Potvrdili
Zdroj: reprofoto:covid-19.nczisk.sk


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články