Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

Vražda Jána Kuciaka: Súd bude zajtra a v piatok pokračovať v dokazovaní

Marian Kočner
Marian Kočner
Zdroj: Topky/Peter Korček
16.06.2020 19:27

PEZINOK - V stredu (17. 6.) a v piatok (19. 6.) pokračuje hlavné pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS). Zo strany obžaloby zostáva vykonanie vecných dôkazov, ktoré boli zhabané u obžalovaných, splnomocnenci poškodených chcú zase vykonávať dôkazy z telefónu Mariana K.


Senát Ruženy Sabovej v ostatných pojednávacích dňoch vypočúval najmä znalcov. Na súde v Pezinku odzneli výpovede psychologičky Eleny Fortis k psychickému stavu Mariana K., ako aj výpoveď kriminalistu z oblasti IT Dušana Mikulaja, ktorý skúmal telefóny obžalovaných. Psychologička nenašla u Mariana K. žiadne známky psychických porúch. V posudku uviedla, že ide o egocentrickú osobnosť s narcistickými rysmi.

Ak je Marian K. vinný, tak za možnú motiváciu objednávky vraždy novinára považuje Fortis snahu o zachovanie jeho životného štýlu, ktorý mohol Ján Kuciak svojimi článkami ohrozovať. V prípade jeho odsúdenia psychologička pripustila možnosť resocializácie.

Kriminalista z oblasti IT Mikulaj vykonal analýzu telefónov obžalovaných, ktorá mapovala ich pohyb v čase pred, počas a po vražde vo Veľkej Mači. Mikulaj podľa splnomocnencov poškodených podporil obžalobnú verziu, ako aj verziu neprávoplatne odsúdeného Miroslava M. a právoplatne odsúdeného Zoltána Andruskóa.

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní neprávoplatne odsúdený Miroslav M., Tomáš Sz., Alena Zs. a Marian K. Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články