°C

Nedeľa, 31. máj 2020. Meniny má Petronela, Petrana, zajtra Žaneta.

KORONAVÍRUS Dobrá správa zo Spiša: Situácia v uzavretých rómskych osadách je pokojná

Rómske osady na Spiši sú v karanténe
Rómske osady na Spiši sú v karanténe
Zdroj: TASR/František Iván
10.04.2020 14:23

KOŠICE - Situácia v rómskych osadách na Spiši, ktoré sú v karanténe, je v súčasnosti pokojná. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Košiciach Lenka Ivanová.


Podľa jej slov je vyčlenený potrebný počet príslušníkov PZ, ktorí v súčinnosti s Armádou SR dohliadajú na to, aby nedošlo k pohybom osôb, ktoré sa majú zdržiavať v uzavretých osadách. „Týmto osobám je, samozrejme, zabezpečený aj prísun potravín a liekov tak, aby z uvedených osád nemuseli odchádzať za nákupmi. Aj napriek počiatočnej nervozite zo strany obyvateľov osád a snahe nájsť spôsob, ako z uzavretej osady odísť, je v súčasnosti situácia pokojná, naďalej však monitorovaná,“ uviedla.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Ako Ivanová spresnila, v prípade akýchkoľvek pokusov o únik z týchto osád sú PZ a Armáda SR pripravení operatívne reagovať a vyčleniť ďalších príslušníkov „aby izolácia týchto osôb prebehla bez problémov a komplikácií“.

V karanténe v piatich rómskych lokalitách, kde sa vyskytli pozitívne prípady na nový koronavírus, je spolu okolo 6000 ľudí. Tri z toho sú v Krompachoch a po jednej v obciach Žehra a Bystrany v okrese Spišská Nová Ves. O ich uzavretí informoval v stredu (8. 4.) večer hlavný hygienik SR Ján Mikas. Premiér Igor Matovič (OĽaNO) zdôraznil, že opatreniami chcú predovšetkým chrániť ľudí.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články