°C

Piatok, 5. jún 2020. Meniny má Laura, zajtra Norbert.

KORONAVÍRUS Nemocnica vo Svidníku testuje na koronavírus: Pre pozitívnych pacientov má 60 lôžok

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Center for Pharmaceutical Research via AP
09.04.2020 17:34

SVIDNÍK - Testovanie pacientov na nový koronavírus realizuje v mobilnom odbernom mieste aj nemocnica vo Svidníku. Aj keď sa u nikoho z dosiaľ testovaných ochorenie COVID-19 nepotvrdilo, v takzvanej červenej zóne má svidnícke lôžkové zdravotnícke zariadenie pripravené lôžka pre 60 pacientov. Informovala o tom komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.


Ako uviedla, svidnícky nemocničný personál odobral od začiatku apríla vzorky 46 pacientom. "U nikoho z testovaných sa dosiaľ ochorenie COVID-19 nepotvrdilo," dodala s tým, že známych je zatiaľ 36 výsledkov. Podľa jej ďalších slov sa takzvaná červená zóna vo svidníckej nemocnici nachádza na štvrtom poschodí hlavného lôžkového pavilónu. Pacienti do nej majú vstup iba cez komunikačné priestory "koronavírus ambulancie".

"Takzvané červené oddelenie bude prevádzkované v sprísnenom režime aj čo sa týka zásobovania, dovozu stravy pre pacientov či vývozu infekčného odpadu," doplnila Fedáková. S hospitalizovaním pacientov pozitívnych na COVID-19 však v nemocnici vo Svidníku počítajú až v prípade, keď sa naplnia kapacity špecializovaných infektologických pracovísk, ktorými sieť nemocníc disponuje.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články