°C

Štvrtok, 2. júl 2020. Meniny má Berta, zajtra Miloslav.

Prvé zábery z veľkej razie NAKA: Korupcia na najvyšších miestach, zadržali dvoch mužov

NAKA zasahuje v rámci akcie Dobytkár
NAKA zasahuje v rámci akcie Dobytkár
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
01.04.2020 10:20

BRATISLAVA - Národná kriminálna agentúra v stredu ráno zasahuje v Bratislavskom kraji v prípade rozsiahlej korupcie. Zadržala dve osoby v rámci pokračovania akcie Dobytkár. Naďalej sa realizujú procesné úkony. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.


Zásahy prebiehajú priamo v hlavnom meste a v mestskej časti Rusovce, kde NAKA smerovala do vily bývalého výkonného riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry Ľubomíra Partiku. Informovala o tom televízia Markíza. Spomínaného Partiku odvolala dnes už exministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná. Dôvodom boli podozrenia z korupcie.

V Bratislave NAKA zasahuje u bývalého riaditeľa sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na Ministerstve pôdohospodárstva Mareka Kodadu.

Pokračovanie marcovej akcie

Senát Najvyššieho súdu SR v marci potvrdil väzobné stíhanie obvinených právnikov Milana K. a Ľubomíra K. a veterinára Ľubomíra K., ktorí sú obvinení z prijímania úplatku a legalizácie príjmov z trestnej činnosti z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA), informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Prečítajte si aj: Najvyšší súd potvrdil väzbu pre právnikov a veterinára v kauze Dobytkár

Zásah NAKA
Zdroj: FB/Polícia SR

Troch väzobne stíhaných a ďalšie osoby zadržala začiatkom marca NAKA v rámci akcie s názvom Dobytkár. Počas akcie vtedy zadržala deväť osôb, hotovosť vo výške 100.000 eur a obrazy v hodnote 800.000 eur.


Galéria

NAKA zasahuje v rámci Zásah NAKA

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO:topky-Ivan Mego

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články