°C

Sobota, 30. máj 2020. Meniny má Ferdinand, zajtra Petronela, Petrana.

KORONAVÍRUS Ochranné pomôcky do nemocníc prevážajú aj armádne vrtuľníky

Vrtuľník UH-60 Blackhawk
Vrtuľník UH-60 Blackhawk
Zdroj: TASR/AP Photo/Geert Vanden Wijngaert
27.03.2020 20:05

BRATISLAVA - Ochranné prostriedky, ktoré mieria k zdravotníkom v nemocniciach po celom Slovensku, pomáhajú rýchlo distribuovať aj vrtuľníky slovenskej armády.


"Na základe požiadaviek na urýchlenie distribúcie zdravotníckych zásob nasadzujeme vrtuľníky UH-60M Blackhawk," potvrdil hovorca Ozbrojených síl (OS) SR Štefan Zemanovič. "Jedným z prvých takýchto letov bola doprava materiálu z centrálnych skladov Správy štátnych hmotných rezerv v Slovenskej Ľupči pre zdravotnícke zariadenia v Bratislave," priblížil.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Pozemným transportom pomáhali vojaci doviezť potrebný materiál zdravotníkom do nemocníc v Trenčíne, Trnave, Nitre, Banskej Bystrici, Martine, Košiciach, Prešove, Michalovciach a Lučenci. "Zároveň sme doplnili materiál v centrálnych skladoch prepravou takmer 12 ton jednorazových rúšok, chirurgických rukavíc či ochranných oblekov z Letiska Bratislava s využitím našej ťažkej transportnej techniky," dodal Zemanovič.

Pokračujúci rozvoz ochranných pomôcok potvrdila aj hovorkyňa rezortu zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. "Predchádzajúcu noc sa prebrala napríklad jedna z donášok v Univerzitnej nemocnici Bratislava, ale aj v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura v Košiciach, Fakultnej nemocnici F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici, v Univerzitnej nemocnici v Martine, Fakultnej nemocnici J. A. Reimana v Prešove a postupne sa distribuujú ochranné pomôcky ďalej," uistila.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/AP Photo/Geert Vanden Wijngaert

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články