°C

Piatok, 10. apríl 2020. Meniny má Igor, zajtra Július.

Počasie je ako na hojdačke: Meteorológovia vydali viacero výstrah prvého stupňa

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
27.02.2020 18:00

BRATISLAVA – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal viacero výstrah prvého stupňa v súvislosti s vetrom, snežením, poľadovicou, vetrom na horách a snehovými jazykmi a závejmi. SHMÚ o tom informoval na svojej webovej stránke.


Meteorológovia upozorňujú na tvorbu poľadovice, ktorá sa vyskytne po celom Slovensku v piatok (28. 2.) od polnoci do 10.00 h ráno a v niektorých okresoch až do 18.00 h. "Poľadovica predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity v rámci dopravy, pohybu osôb či infraštruktúry," uviedol SHMÚ.


Najlepšiu predpoveď počasia nájdete na predpovede.topky.sk.


Na západnom a severozápadnom Slovensku v noci zo štvrtka na piatok môžu občania SR očakávať výskyt vetra, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 65 - 85 kilometrov za hodinu. Predpokladaná rýchlosť vetra je podľa meteorológov v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Na severnom, strednom a južnom Slovensku, rovnako ako aj v niektorých okresoch východného Slovenska sa ojedinele očakáva výskyt sneženia, pri ktorom spadne desať až 15 centimetrov nového snehu. Snehové jazyky a záveje môžu očakávať okresy na severnom a severovýchodnom Slovensku a vietor na horách, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 110 - 135 kilometrov za hodinu, môžu očakávať okresy na severnom a strednom Slovensku.

Meteorologické výstrahy
Zdroj: SHMÚ

 


Galéria

Ilustračné foto Meteorologické výstrahy

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články