Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

Tragédia v Jasnej: Lyžiar zahynul priamo na svahu

Zdroj: Polícia SR-BB kaj
16.01.2020 12:51

BANSKÁ BYSTRICA - Podľa správy polície SR Banskobystrického kraja došlo v lyžiarskom stredisku v Jasnej na Predných Derešoch k zrážke lyžiarov, po ktorej jeden z nich prišiel o život. Polícia v Brezne začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.


Podľa informácií imeteo.sk došlo k zrážke na južnej strane Chopku v Jasnej na križovatke tratí čierna 33A a modrá 34C na Predných Derešoch. Jeden z lyžiarov pritom zletel mimo trate a po páde ostal ležať v bezvedomí s vážnym úrazom hlavy vedľa zjazdovky.

Tragédia v Jasnej: Lyžiar
Zdroj: Polícia SR-BB kaj

Na pomoc boli privolaní leteckí záchranári. Podľa hovorkyne Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Zuzany Hopjakovej mali obaja lyžiari prilby, no zrazili sa vo vysokej rýchlosti. Leteckí záchranári a neskôr lekárka, ktorú vysadili na mieste s pomocou navijaka, sa dlhší čas pokúšali zraneného muža († 28) resuscitovať, no už mu pomôcť nedokázali. 

Tragédia v Jasnej: Lyžiar
Zdroj: Polícia SR-BB kaj
Muž, ktorý zahynul na svahu, bol podľa našich informácií občan Bieloruska. Zomrel na následky vnútrolebečného krvácania. Na Slovensku bol na dovolenke. Druhý lyžiar (37) z Čierneho Balogu utrpel poranenie hlavy a hrudníka a bol pozemne transportovaný do nemocnice. Polícia vyzýva všetkých lyžiarov, aby nepreceňovali svoje schopnosti, zbytočne neriskovali a mysleli na to, že na svahoch sú spolu s nimi aj menej skúsení lyžiari a deti. 


Galéria

Dereše na Chopku

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nit, nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články