°C

Utorok, 20. október 2020. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

FOTO Štrajk autodopravcov pokračuje: S obmedzeniami počítajte na celom Slovensku aj počas víkendu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
10.01.2020 11:05

BRATISLAVA - Zhromaždenia autodopravcov obmedzia dopravu na viacerých miestach Slovenska aj v piatok. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.


Od 8.00 h do 20.00 h sú úplne blokované hraničné priechody a mestá Trstená, Košice, Šahy, Medveďov, Komárno, Ružomberok, Žilina, Považská Bystrica a Slovenské Ďarmoty. Prejazd bude podľa Bárdyovej umožnený iba záchranným zložkám. 

"Podľa informácií od autodopravcov bude potrebné s blokáciami počítať aj počas víkendu," doplnila Bárdyová a pripomína vodičom, aby jazdili bezpečne. Polícia bude počas dňa prinášať podrobné informácie o obmedzeniach na sociálnej sieti.

Autodopravcovia a farmári začali blokádu cesty v Košiciach v smere na Rožňavu

Autodopravcovia v rámci štrajku s podporou farmárov začali od 8.00 h blokovať cestu v košickej Šaci v smere na Rožňavu. Trvať by mala 12 hodín s tým, že prejazd bude umožnený jedine záchranným zložkám. Blokáda sa zároveň týka aj úseku medzi košickými Šebastovcami a kruhového objazdu Haniska. Informoval o tom Patrik Magdoško z Iniciatívy poľnohospodárov, ktorá štrajk autodopravcov podporila. 

Zhromaždenia autodopravcov obmedzili dopravu
Zdroj: Facebook - Polícia SR - Košický kraj

Štrajk, ktorý vyhlásila Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) a podporila ho Iniciatíva poľnohospodárov, trvá od utorka (7. 1.) v Bratislave, Košiciach i na Orave. Únia hovorí o drasticky sa zhoršujúcom podnikateľskom prostredí autodopravcov a žiada 50-percentné zníženie cestnej dane a pozastavenie výberu mýta do určenia jeho nového správcu.

Zhromaždenia autodopravcov obmedzili dopravu
Zdroj: Facebook - Polícia SR - Košický kraj

Autodopravcovia blokujú priechod Kúty-Brodské aj Rožňavskú v Bratislave

Bratislavskí policajti upozorňujú vodičov, že podľa aktuálnych informácií od organizátora verejného zhromaždenia autodopravcov je približne od 09.00 h až do odvolania zablokovaný hraničný priechod Kúty - Brodské, a to v smere z Českej republiky na Slovensko. Blokovaná bude len nákladná doprava. Informujú o tom na sociálnej sieti.

Zhromaždenia autodopravcov obmedzili dopravu
Zdroj: Facebook - Polícia SR - Bratislavský kraj

Polícia tiež avizovala, že v piatok je podľa aktuálnych informácií od organizátora zhromaždenia naďalej blokovaná Rožňavská ulica v Bratislave. Predbežne, od 10.00 h do odvolania, má dôjsť na Rožňavskej ulici k úplnému zablokovaniu cestnej komunikácie v úseku v smere do mesta. Úsek Rožňavská ulica - smer z mesta bude prejazdný pre individuálnu dopravu len v jednom jazdnom pruhu. Policajti budú informácie priebežne aktualizovať.

Zhromaždenia autodopravcov obmedzili dopravu
Zdroj: Facebook - Polícia SR - Bratislavský kraj

Dopravu na ceste I/18 v Žiline zablokovali, polícia odporúča obísť mesto

Polícia upozorňuje vodičov, že v Žiline bude v piatok do 20.00 h úplne uzavretá cesta I/18 na ulici Košická v obidvoch smeroch za križovatkou s Ulicou sv. Cyrila a Metoda (zjazdná rampa z Ulice sv. Cyrila a Metoda zo sídliska Vlčince v smere na Martin). Prejazd umožnia výhradne vozidlám záchranných zložiek. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Radko Moravčík.

Zhromaždenia autodopravcov obmedzili dopravu
Zdroj: Facebook - Polícia SR - Žilinský kraj

"Miesto odporúčame osobnej doprave a autobusom obchádzať po ceste III/2084 - ulica Pri celulózke. Zároveň žiadame vodičov motorových vozidiel, aby sa vyhli mestu Žilina z dôvodu blokovania dopravy autodopravcami a využili iné alternatívne dopravné trasy," doplnil Moravčík.

Zhromaždenia autodopravcov obmedzili dopravu
Zdroj: Facebook - Polícia SR - Žilinský kraj

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) konštatuje, že štrajk považuje za krajné riešenie, a hovorí o drasticky sa zhoršujúcom podnikateľskom prostredí autodopravcov. Od predstaviteľov štátu očakáva riešenia, a to 50-percentné zníženie cestnej dane a pozastavenie výberu mýta do určenia nového správcu mýta. Požadovala rokovanie s vládou SR o predložených požiadavkách.

Zhromaždenia autodopravcov obmedzili dopravu
Zdroj: Facebook - Polícia SR - Žilinský kraj


Galéria

Ilustračné foto Zhromaždenia autodopravcov obmedzili dopravu Zhromaždenia autodopravcov obmedzili dopravu Zhromaždenia autodopravcov obmedzili dopravu Zhromaždenia autodopravcov obmedzili dopravu Zhromaždenia autodopravcov obmedzili dopravu Zhromaždenia autodopravcov obmedzili dopravu Zhromaždenia autodopravcov obmedzili dopravu

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články