Suma na pomoc pre obyvateľov Prešova postihnutých tragédiou presiahla tri milióny eur | Topky.sk

°C

Nedeľa, 26. január 2020. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Suma na pomoc pre obyvateľov Prešova postihnutých tragédiou presiahla tri milióny eur

Zdroj: TASR - František Iván
16.12.2019 11:42

BRATISLAVA – Na účte, ktorý zriadilo mesto Prešov na pomoc obyvateľom postihnutých tragédiou zo 6. decembra, sa k dnešnému dňu nachádza suma vyše tri milióny eur. Údaj je zverejnený na stránke banky. Finančnú pomoc rodinám z Prešova prisľúbili aj rôzne samosprávy z celého Slovenska. Viaceré rušia silvestrovské oslavy či ohňostroje a prostriedky určené na ich organizáciu sa rozhodli poslať na zmiernenie následkov tragickej udalosti.


Minulý týždeň v stredu informovala primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová, že obyvatelia výbuchom plynu zničenej bytovky na Mukačevskej ulici číslo 7, dostanú jednorazový príspevok na prekonanie zložitej životnej situácie vo výške 10-tisíc eur na byt a príspevok vo výške 500 eur na rodinu, bývajúcu v jednom byte, po dobu šiestich mesiacov. Išlo o prerozdelenie prvých prostriedkov z verejnej zbierky mesta Prešov určenej na pomoc občanom postihnutých piatkovou tragédiou.

Z týchto prostriedkov dostanú kompenzáciu aj obyvatelia vchodu na Mukačevskej ulici číslo 9, ktorí boli evakuovaní a do svojich bytov sa nebudú môcť z bezpečnostných dôvodov vrátiť minimálne do demolácie vrchných poschodí zničenej susednej bytovky.

Nešťastie v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove má sedem potvrdených obetí. Jedna osoba je stále nezvestná. Na mieste zasahovalo takmer 90 profesionálnych a 29 dobrovoľných hasičov s použitím 40 kusov hasičskej techniky. Nútene sú stále evakuovaní obyvatelia 69 bytov. V Prešove naďalej platí vyhlásená mimoriadna situácia.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články