°C

Streda, 29. január 2020. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

Meteorológovia vydali VÝSTRAHU: Na celom Slovensku pozor na hmlu, varujú aj pred poľadovicou

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
09.12.2019 19:45

BRATISLAVA - Meteorológovia varujú pred hmlou, ktorá sa môže vyskytovať na celom Slovensku, a tvorbou poľadovice v Žilinskom, Prešovskom, Košickom, Trenčianskom a Banskobystrickom kraji. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahy 1. stupňa.Najlepšiu predpoveď nájdete na predpovede.topky.sk


Výstraha pred výskytom hmly s dohľadnosťou 50 až 200 metrov platí pre celé Slovensko do utorka (10. 12.) 08.30 h. Meteorológovia varujú, že znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravu. 

Meteorológovia vydali VÝSTRAHU: Na
Zdroj: SHMÚ

Výstraha pred tvorbou poľadovice pre spomínané kraje platí od polnoci do utorka 08.00 h. Tvorba poľadovice predstavuje podľa SHMÚ potenciálne nebezpečenstvo pre dopravu, pohyb osôb či infraštruktúru.

Meteorológovia vydali VÝSTRAHU: Na
Zdroj: SHMÚ

Pre vozidlá nad 10 metrov dĺžky je po celú zimnú sezónu uzatvorený horský priechod Príslop (cesta I/78), horský priechod Šútovce (cesta III/1774) a horský priechod Veľké Pole (cesta II/512). Cesta I/64 cez horský priechod Fačkovské sedlo je od 1. novembra uzavretá v okrese Žilina aj Prievidza pre nákladné motorové vozidlá, ktorých dĺžka presahuje 10 metrov. Obmedzenie trvá do konca zimnej údržby.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články