Črtá sa spolupráca, o ktorej sa iba šepká? Kiska, Truban a Beblavý zverejnili veľavravné FOTO | Topky.sk

Pondelok, 15. júl 2019. Meniny má Henrich, zajtra Drahomír.

Črtá sa spolupráca, o ktorej sa iba šepká? Kiska, Truban a Beblavý zverejnili veľavravné FOTO

Dnes Michal Truban s Mirom Beblavým a Andrejom Kiskom rokovali o možnostiach spolupráce Progresívneho Slovenska, SPOLU - občianska demokracia a Za ľudí.
Dnes Michal Truban s Mirom Beblavým a Andrejom Kiskom rokovali o možnostiach spolupráce Progresívneho Slovenska, SPOLU - občianska demokracia a Za ľudí.
Zdroj: FB/PS
24.06.2019 16:30

BRATISLAVA - Na riešenie problémov Slovenska a nových výziev je potrebná spolupráca hodnotovo blízkych politických strán. Zhodli sa na tom predstavitelia koalície Progresívne Slovensko (PS) a Spolu Michal Truban a Miroslav Beblavý s lídrom strany Za ľudí Andrejom Kiskom.


Po spoločnom stretnutí o tom informovali na sociálnej sieti. "Zhodli sme sa na tom, čo Slovensko najviac trápi a pred akými výzvami stojíme. Na ich riešenie potrebujeme spoluprácu hodnotovo blízkych politických strán," uviedol Kiska. Rovnako stretnutie zhodnotil aj Truban. S Beblavým dodali, že preto budú pokračovať v rokovaní o predvolebnej spolupráci.

"Najbližším krokom budú rokovania všetkých troch subjektov o programových prioritách," uviedol Truban. Beblavý minulý týždeň avizoval stretnutie koalície PS a Spolu s Kiskom s tým, že majú záujem, aby sa k nim pridal aj exprezident so svojou novou stranou. Dodal, že pripravení sú rokovať aj s ostatnými demokratickými opozičnými subjektmi.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články