Slováci, príde vytúžené ochladenie: No príliš sa netešte, PREDPOVEĎ POČASIA má veľký háčik | Topky.sk

Utorok, 15. október 2019. Meniny má Terézia, zajtra Vladimíra.

Slováci, príde vytúžené ochladenie: No príliš sa netešte, PREDPOVEĎ POČASIA má veľký háčik

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
16.06.2019 20:50

BRATISLAVA - Uplynulý týždeň Slováci naplno pocítili príchod leta. Tropické horúčavy potrápili mnohých z nás, ktorí už čakajú na vytúžené, aspoň niekoľkodňové ochladenie. To aj príde, no návrat žiadnej zimy však nečakajte. Teploty sa podľa predpovede meteorológov stále majú pohybovať okolo tridsiatky. Celý nasledujúci týždeň však možno očakávať aj prehánky a búrky.


PONDELOK

Za zvlneným studeným frontom k nám po prednej strane tlakovej výše so stredom nad severným Nemeckom a Poľskom od severozápadu začne prúdiť o niečo chladnejší morský vzduch. Polooblačno až oblačno, miestami až veľká oblačnosť. V noci miestami, cez deň na viacerých miestach prehánky alebo dážď, ojedinele aj búrky. Teplo a dusno. Najnižšia nočná teplota 20 až 15 stupňov. Najvyššia denná teplota 25 až 30, v Žilinskom kraji a na Spiši okolo 23. Severný až severovýchodný vietor 2 až 7 m/s (5 až 25 km/h), pri búrkach prechodne zosilnie. 

Slováci, príde vytúžené ochladenie:
Zdroj: Predpovede.sk

UTOROK

Polooblačno až oblačno, miestami prechodne až veľká oblačnosť. V noci miestami, cez deň na viacerých miestach prehánky alebo dážď, lokálne aj búrky. Teplo a dusno. Najnižšia nočná teplota 19 až 14 stupňov. Najvyššia denná teplota 24 až 29, na Orave a pod Tatrami okolo 22 stupňov. Prevažne severovýchodný vietor do 5 m/s (20 km/h), bude cez deň slabnúť. Pri búrkach prechodné zosilnenie vetra. 

Slováci, príde vytúžené ochladenie:
Zdroj: Predpovede.sk

STREDA

Od severovýchodu bude nad Karpaty zasahovať okraj slabnúcej oblasti vyššieho tlaku vzduchu. Polooblačno až oblačno, miestami prechodne až veľká oblačnosť. Miestami, cez deň na mnohých miestach prehánky alebo dážď, lokálne aj búrky. Naďalej teplo a dusno. Najnižšia nočná teplota 20 až 14, najvyššia denná teplota 24 až 30 stupňov. 

Slováci, príde vytúžené ochladenie:
Zdroj: Predpovede.sk

ŠTVRTOK

V brázde nízkeho tlaku vzduchu bude do strednej Európy postupovať od západu studený front. Pred ním bude do našej oblasti prúdiť teplý vzduch od juhozápadu. Malá, cez deň miestami zväčšená oblačnosť. Miestami prehánky alebo búrky - aj intenzívne. Teplo a dusno. Najnižšia nočná teplota 19 až 13. Najvyššia denná teplota 25 až 31. 

Slováci, príde vytúžené ochladenie:
Zdroj: Predpovede.sk

PIATOK

V plytkej brázde nízkeho tlaku vzduchu, ktorá k nám bude zasahovať od severu, postúpi do našej oblasti od západu studený front. Polooblačno až oblačno a na mnohých miestach prehánky alebo búrky - aj intenzívne alebo s krúpami. Najnižšia nočná teplota 20 až 14 stupňov, najvyššia denná teplota 24 až 30 stupňov. 

Slováci, príde vytúžené ochladenie:
Zdroj: Predpovede.sk


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články