VIDEO Slovenský autobus s deťmi havaroval v Maďarsku: Čelná zrážka, 13 zranených | Topky.sk

°C

Streda, 22. január 2020. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

VIDEO Slovenský autobus s deťmi havaroval v Maďarsku: Čelná zrážka, 13 zranených

Zdroj: TASR/DUNA/MTI - Janos Vajda
13.06.2019 05:53

BUDAPEŠŤ - Desať detí a traja dospelí utrpeli v stredu podvečer zranenia pri zrážke autobusu s osobným autom pri obci Taktaharkány na severovýchode Maďarska.


Podľa agentúry MTI autobus so slovenským evidenčným číslom viezol deti zo Slovenska. Nehoda sa stala približne o 17.00 h na 19. kilometri štátnej cesty č. 37 v Boršodsko-abovsko-zemplínskej župe.

VIDEO Slovenský autobus s
Zdroj: TASR/DUNA/MTI - Janos Vajda

Hovorca župnej polície Attila Janasóczki uviedol, že osobné auto prešlo z neznámych príčin do protismeru, kde sa čelne zrazilo s autobusom. Obe vozidlá skončili v priekope, pričom autobus sa prevrátil nabok.

VIDEO Slovenský autobus s
Zdroj: TASR/DUNA/MTI - Janos Vajda

V autobuse sa zranilo deväť detí ľahšie a dvaja dospelí, z ktorých jeden sa bude liečiť viac ako osem dní, teda jeho zranenie je vážnejšie. Zranených previezli záchranári do župnej nemocnice v Miškovci.  Ľahšie zranenia utrpeli aj dvaja z troch cestujúcich v osobnom aute, medzi nimi bolo aj jedno dieťa.

VIDEO Slovenský autobus s
Zdroj: TASR/DUNA/MTI - Janos Vajda

Nezranené deti z autobusu umiestnili do príchodu náhradného vozidla v spoločenskom centre neďalekého mesta Szerencs, kde im poskytli stravu, dodal hovorca.

Vrátili sa domov

Deti zo slovenského autobusu, ktorý v stredu havaroval v Maďarsku, sa vrátili domov, v ceste do Čiernej hory nepokračovali. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR. Vo štvrtok by mali previezť aj posledného zraneného.

"Deti, ktoré neboli zranené, boli dočasne umiestnené v obci Szerencs a boli im poskytnuté priestory a občerstvenie, pokiaľ nebola zabezpečená náhradná doprava. Náhradný autobus ich previezol do Miškovca, odkiaľ ich spolu s ošetrenými deťmi vzal naspäť domov," uviedol rezort vnútra.

VIDEO Slovenský autobus s
Zdroj: FB/Odťahová služba Česmad Assistance

Na Slovensku je podľa informácií Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR aj desať z jedenástich zranených Slovákov. "Jedenásty občan by mal byť s najväčšou pravdepodobnosťou repatriovaný dnes," povedal vo štvrtok riaditeľ konzulárneho odboru rezortu diplomacie Martin Bezák s tým, že aktuálne je hospitalizovaný v nemocnici v Miškovci.

 


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/Globo Televízió

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články