°C

Štvrtok, 9. júl 2020. Meniny má Lujza, zajtra Amália.

Uznávaný rebríček najlepších slovenských médií je tu! Online médiám kraľujú Topky

Ilustračné foto
Ilustračné foto
12.06.2019 15:00

BRATISLAVA - Inštitút Reuters aj v tomto roku zverejnil výročnú správu, ktorá sa týka stavu a vývoja médií vo vybraných 38 krajinách sveta na šiestich kontinentoch vrátane Slovenska. Top pozíciu obsadil spravodajský portál Topky.sk.


Reuters zostavil rebríček top online médií, televízií, printu a rádií. Na vrchole online rebríčka sa umiestnil spravodajský portál Topky.sk, za ním Aktuality.sk a Sme.sk. Konšpiračné Hlavné správy podľa prieskumu vyhľadávajú ľudia menej. V top trojke v rebríčku televízie, rádia a printu sa umiestnili televízie Markíza, JOJ a RTVS. 

Inštitút Reuters aj v
Zdroj: Reuters

Top trojku v rebríčku najdôveryhodnejších médií tvoria televízia TA3, RTVS a Hospodárske noviny. Čo sa týka sociálnych sietí, na prvom mieste sa umiestnil Facebook, za ním Youtube a trojicu uzatvára Facebook Messenger. 

Inštitút Reuters aj v
Zdroj: Reuters

Obavy z dezinformácií

Ľudia sú takisto opatrnejší pri výbere obsahu, ktorý zdieľajú na sociálnych sieťach. Obavy z dezinformácií dosiahli až 55% a podľa Reuters ide o veľmi vysoké percento. Až 24% z opýtaných uviedlo, že v uplynulom roku prestali používať zdroje, ktoré mali pochybnú povesť. 

Inštitút Reuters aj v
Zdroj: Reuters

 


Galéria

Ilustračné foto Inštitút Reuters aj v Inštitút Reuters aj v Inštitút Reuters aj v Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články