Prvý tropický deň je za nami: Pozor, v týchto okresoch hrozia silné búrky s krúpami | Topky.sk

°C

Piatok, 22. november 2019. Meniny má Cecília, zajtra Klement.

Prvý tropický deň je za nami: Pozor, v týchto okresoch hrozia silné búrky s krúpami

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
03.06.2019 18:25

BRATISLAVA - Na viacerých miestach bol na Slovensku prvý tropický deň, teda deň s maximom dennej teploty vyšším ako 30 stupňov Celzia. Na sociálnej sieti o tom na základe operatívnych údajov informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).


"Tropický deň sme zaznamenali na staniciach Prievidza, Slovenský Grob a Horné Lefantovce. Len málo však chýbalo aj na ďalších miestach západného Slovenska, no tesné to bolo aj v Banskobystrickom kraji či na Zemplíne," informovali meteorológovia, ktorí v najbližších dňoch očakávajú ďalšie tropické teploty. Dodávajú však, že ich pravdepodobne bude sprevádzať viac prehánok a búrok ako v utorok.

V okresoch Trebišov, Michalovce a Sobrance je v utorok večer zvýšená pravdepodobnosť výskytu búrok s krúpami. Na svojej stránke na to upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). S búrkami môžu byť podľa meteorológov spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môže spadnúť 20 - 30 milimetrov zrážok. Rýchlosť vetra zas môže v nárazoch dosiahnuť až 85 kilometrov za hodinu. Výstraha 1. stupňa platí do 18.30 h.

Meteorologické výstrahy
Zdroj: SHMÚ


Galéria

Ilustračné foto Meteorologické výstrahy

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: FB/SHMÚ

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články