Streda, 28. júl 2021. Meniny má Krištof, zajtra Marta.

Čaká nás teplejší, no daždivý týždeň: PREDPOVEĎ Prichystajte sa na výdatné zrážky, búrky i vietor

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
19.05.2019 19:59

BRATISLAVA - Zdá sa, že máme pred sebou relatívne teplý, aj keď upršaný týždeň. Teplota sa bude pohybovať okolo 20-ich stupňov, čo je oproti výnimočne chladnej prvej polovici mája vítaná zmena. Na väčšine Slovenska však bude celý týždeň opäť pršať a na môžu sa vyskytnúť aj búrky.


Teplota bola počas prvých 16 májových dní takmer na celkom území Slovenska tri až štyri stupne pod normálom, výdatné boli naopak zrážky. „Celkovo spadlo väčšinou 40 až 70 milimetrov zrážok, ale ojedinele aj viac. Napríklad Kuchyňa na Záhorí mala až 89,1 milimetrov,“ opisuje SHMÚ na sociálnej sieti.

Čaká nás oteplenie

V najbližších dňoch sa očakávajú vyššie teploty, no máj 2019 skončí pravdepodobne ako teplotne podnormálny. V prvej polovici mája sa tiež vyskytol deň s najnižším teplotným maximom pripadajúci na 14. mája. V stanici Hurbanovo v tento deň meteorológovia namerali teplotné maximum 8,4 stupňa Celzia, čo je najnižšie maximum od roku 1901. „Doterajší rekord z roku 1927 bol na tejto stanici prekonaný takmer o tri stupne Celzia,“ uvádza SHMÚ.

PONDELOK

V pondelok bude premenlivá, prevažne veľká oblačnosť a na mnohých miestach bude pršať, ojedinele sa môžu vyskytnúť aj intenzívne búrky, niekde aj krúpy. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 18 do 23 stupňov. Fúkať bude juhovýchodný až južný, pri búrkach prechodne zosilnie. V noci bude okolo 9 až 14 stupňov. 

Čaká nás teplejší, no
Zdroj: topky

UTOROK

Rovnaké počasie bude aj v utorok. Opäť bude pršať a v noci hrozia aj intenzívne búrky. Cez deň bude okolo 17 až 22 stupňov, na severe môže byť chladnejšie. V noci bude zhruba o desať stupňov menej. V noci bude fúkať slabý, prevažne južný vietor. 

Čaká nás teplejší, no
Zdroj: topky

STREDA

Búrky, prehánky a veľká oblačnosť budú pokračovať aj v stredu. Cez deň sa mierne ochladí. Najvyššia denná teplota vystúpi maximálne do 21 stupňov. 

Čaká nás teplejší, no
Zdroj: topky

Koniec týždňa

Vo štvrtok a v piatok bude polooblačno až oblačno a miestami prehánky, ojedinele búrky. Teplota sa bude cez deň aj v noci pohybovať približne v rovnakých hodnotách ako predchádzajúce dni. Takisto bude pršať a hrozia intenzívne búrky. 

Čaká nás teplejší, no
Zdroj: topky

Čaká nás teplejší, no
Zdroj: topky


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články