Cesta v Dobrej Nive znova zablokovaná: Petícia sa už blíži k tisícke podpisov | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Cesta v Dobrej Nive znova zablokovaná: Petícia sa už blíži k tisícke podpisov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/František Iván
10.05.2019 18:10

DOBRÁ NIVA - Už takmer 1000 podpisov majú organizátori petície za vybudovanie obchvatu Dobrej Nivy v okrese Zvolen. Obyvatelia tejto obce chcú, aby bol obchvat súčasťou prvej etapy plánovanej výstavby rýchlostnej cesty R3 Zvolen – Šahy, a teda aby sa staval súčasne s výstavbou obchvatu Krupiny, ktorý sa má budovať už v najbližších rokoch.


"Na podporu našej požiadavky organizujeme v piatok už druhý verejný protest s blokádou priechodu pre chodcov na ceste I/66 v centre obce," povedal člen petičného výboru Miroslav Ragač. Protest tentoraz potrvá hodinu, od 15.30 do 16.30 h. Verejným protestom chcú poukázať na fakt, že Dobrá Niva je v súčasnosti tretím najrizikovejším úsekom cesty I/66 so stupňujúcou sa intenzitou tranzitnej dopravy a stále väčším rizikom vážnych dopravných nehôd.

Do protestu sa tentoraz zapojilo o niečo menej ľudí ako pred dvoma týždňami, keď priechod blokovalo okolo 150 obyvateľov Dobrej Nivy. "Chcela som prísť na začiatok protestu, ale z práce, z 15 kilometrov vzdialeného Zvolena, idem takmer hodinu. Len cez Zvolen sme išli asi pol hodinu. Už sme tu pomaly ako v Bratislave," povedala pani Mária. 

Podľa Ragača organizátori petície a zástupcovia obce poslali v uplynulých dňoch ministrovi dopravy a výstavby list so žiadosťou o stretnutie. "Aktuálne čakáme na jeho odpoveď," pripomenul. Ak sa nedočkajú odpovede, obyvatelia Dobrej Nivy sú pripravení koncom mája vycestovať a protestovať aj pred úradom vlády.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články