Slováci, dajte si naň pozor! Štátny ústav pre kontrolu liečiv sťahuje z trhu ďalší liek | Topky.sk

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

Slováci, dajte si naň pozor! Štátny ústav pre kontrolu liečiv sťahuje z trhu ďalší liek

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
07.04.2019 19:42

BRATISLAVA - Žalúdočná kyselina je jednou z najdôležitejších súčastí zdravého trávenia. Ak jej jej však priveľa, vzniká problém s pálením záhy. V súčasnosti je veľa liekov, ktoré tieto ťažkosti riešia. Štátny ústav pre kontrolu liečiv na svojej stránke varuje, že jeden z nich stiahol z trhu. Dajte si naň pozor.


Zásah NAKA, vyše sto policajtov v teréne: Podvodníkom nie je nič sväté, zneužívali onkologické lieky

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z trhu liek na zníženie žalúdočnej kyseliny, ktorý je viazaný na lekársky predpis. Ide o Omeprazol Mylan 20 mg, cps end 30x20 mg (blis.Al/PA/PVC), č. šarže: ZC17030BA, kód ŠÚKL: 06658.

Ústav informuje, že liek sa sťahuje z úrovne distribučných spoločností. „Dôvodom stiahnutia predmetnej šarže lieku z trhu je nedostatok v kvalite zistený pri testoch stability,“ zdôvodnil ŠÚKL s tým, že návrh na stiahnutie uvedenej šarže má preventívny charakter. „Nedostatok v kvalite neohrozuje zdravie pacienta. Dostupnosť liečby týmto rozhodnutím dotknutá nie je,“ píše inštitúcia.

Omeprazol Mylan patrí do skupiny liekov nazývaných „inhibítory protónovej pumpy“. Pôsobia tak, že znižujú množstvo kyseliny, ktorú tvorí žalúdok.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články