°C

Štvrtok, 26. november 2020. Meniny má Kornel, zajtra Milan.

Pravda o zdravotných problémoch: PRVÉ FOTO Roberta Fica po kolapse

13.03.2019 14:00

BRATISLAVA - Predseda Smeru-SD a expremiér Robert Fico má opäť zdravotné problémy. Podľa prvotných informácií mal byť hospitalizovaný v špecializovanom zariadení v Bratislave. Informáciu pre agentúru TASR potvrdili dva od seba nezávislé zdroje. Hovorca strany Ján Mažgút neskôr správu o hospitalizácii politika poprel.


Podľa zdroja topky.sk mali expremiéra potrápiť zdravotné problémy v utorok podvečer po oslavách MDŽ v Bratislave. Tentokrát však nemalo ísť o srdcovú slabosť, expremiéra mala skoliť viróza. V súčasnosti však už nemá byť hospitalizovaný, dokonca sa venuje pracovným povinnostiam. 

Manželka Roberta Fica Svetlana na návšteve v nemocnici v roku 2016.
Pravda o zdravotných problémoch:
Zdroj: Jan Zemiar

Strana Smer správu dementovala

Smer-SD informáciu o hospitalizácii predsedu neskôr poprela. Potvrdila to aj hovorkyňa NÚSCH Soňa Valášiková. Podľa hovorcu Jána Mažgúta sa má Fico nachádzať v centrále strany. "Radi by sme oficiálne dementovali zverejnené informácie o hospitalizácií predsedu strany SMER – sociálna demokracia Roberta Fica. A zároveň uviedli, že pán predseda sa aj v týchto chvíľach nachádza na centrále strany SMER – SD," vyjadril sa Mažgút.

Robert Fico v spoločnosti hovorcu strany Jána Mažgúta. Smer-SD správu o hospitalizácii poprel.
Pravda o zdravotných problémoch:

Koaličná rada bola podľa hovorcu zrušená na základe dohody partnerov. Nemalo to teda súvisieť s hospitalizáciou Fica. Zísť by sa mala na budúci týždeň, avizoval premiér Peter Pellegrini.

Lídri Smeru-SD, SNS a Mosta-Híd mali hovoriť o finančnej pomoci v rámci Dohody o obrannej spolupráci so Spojenými štátmi americkými, či návrhoch na zmeny daní a voľbe kandidátov na ústavných sudcov. Otvorená je aj otázka nového ministra financií po Petrovi Kažimírovi, ktorý odchádza na post guvernéra Národnej banky Slovenska.

Problémy so srdcom

Predsedu vládneho Smeru-SD trápili zdravotné problémy už v minulosti. Ešte v novembri minulého roka mal vyhľadať lekársku pomoc pre problémy so srdcom, ktoré mu operovali v roku 2016 v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave. O aký zákrok išlo, doteraz oficiálne nepotvrdili. Podľa medializovaných správ malo ísť o podozrenie na infarkt.

Poslanec Fico má opäť problémy so srdcom: VIDEO Lajčáka vraj vymeniť nechce

Robert Fico však na tieto informácie nereagoval. Podľa reakcie hovorcu strany Jána Mažgúta mal v tom čase prekonať "virózu, ktorú si priniesol po návrate zo zahraničnej pracovnej cesty"


Galéria

Manželka Roberta Fica Svetlana Robert Fico Manželka Roberta Fica Svetlana

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin, vrr, aMaj ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články