Aktuálna situácia na cestách: Vodiči, pozor na zľadovatený sneh a hmlu | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Aktuálna situácia na cestách: Vodiči, pozor na zľadovatený sneh a hmlu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: pexels.com
30.01.2019 07:40

BRATISLAVA - Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je vlhký až mokrý, informuje Slovenská správa ciest na svojej webovej stránke.


Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. V hornatejších oblastiach sú vozovky miestami pokryté vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu hrúbky jeden až tri centimetre, miestami na cestách nižších kategórií do piatich centimetrov (II/578 Skalka - Kremnica, II/584 Srdiečko - Bystrá, cesty II. a III. triedy v obvode Medzilaborce, cesty III. triedy v obvode Brezno, Kremnica, Lučatín, Nová Baňa, Žiar nad Hronom, Dolný Kubín, Trstená a Záborské). Zľadovatený sneh hrúbky jeden až tri centimetre je na ceste I/18 Hybe - hr. okr. LM/PP, I/72 Čertovica - Kráľova Lehota, II/558 Stakčín - Ulič a na cestách III. tried v obvodoch Stakčín, Makov, Turčianske Teplice, Belá, Budatín, Martin, Žilina a Rajec.

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý. Na HP Podspády, Huty, Veľké Pole, Besník, Látky - Prašivá, Vernár, Čertovica, Chorepa, Súľová a Grajnár je na vozovke kašovitý alebo utlačený sneh hrúbky jeden až dva centimetre. Na HP Vrchslatina, Cukmantel a Herlianske sedlo je kašovitý alebo utlačený sneh hrúbky štyroch až piatich centimetrov. Na HP Soroška, Dobšiná a Zbojská je na vozovke čerstvý sneh hrúbky jeden centimeter.

Vodičov na celom Slovensku môžu v stredu ráno potrápiť hmly s dohľadnosťou 50 až 200 metrov. Pred ich výskytom varuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). Meteorológovia upozorňujú, že znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo najmä pre dopravu.

Upozornenie pre vodičov

Na ceste I/18 Hybe - hranici okresov Liptovský Mikuláš/Poprad, I/72 Čertovica - Kráľova Lehota, II/558 Stakčín - Ulič a na cestách III. tried v obvodoch Stakčín, Makov, Turčianske Teplice, Belá, Budatín, Martin, Žilina a Rajec je zľadovatený sneh hrúbky jeden až tri centimetre.

V lokalite Dargov a Ďurďošík je hmla s dohľadnosťou do 100 m.

Snehové reťaze sú potrebné pre vozidlá nad 3,5 t na ceste II/558 Stakčín - Ulič a na cestách III. triedy v obvode Stakčín a na ceste II/584 Srdiečko - Bystrá.

Celú zimnú sezónu je uzavretý horský priechod Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom) pre vozidlá nad desať metrov, horský priechod Veľké Pole (cesta II/512 Oslany - Cerová), horský priechod Šútovce (cesta III/1774) a horský priechod Skýcov (II/511) pre vozidlá nad 3,5 tony.

V zime sú neudržiavané cesty II/549 v úseku Úhorná - Úhornianske sedlo - Krásnohorské podhradie, III/3227 v úseku Hrabušická Píla - Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576).


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA, TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články