Cestári informujú: Diaľnice a horské priechody sú na Slovensku zjazdné, na týchto úsekoch pozor | Topky.sk

Pondelok, 26. august 2019. Meniny má Samuel, zajtra Silvia.

Cestári informujú: Diaľnice a horské priechody sú na Slovensku zjazdné, na týchto úsekoch pozor

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR – Jakub Kotian
19.12.2018 07:30

BRATISLAVA - Diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký, informuje Slovenská správa ciest na svojej webovej stránke www.zjazdnost.sk.


Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký. Na území stredného a východného Slovenska sú vozovky v hornatejších oblastiach pokryté vrstvou kašovitého až utlačeného snehu do troch centimetrov.

Zľadovatený sneh do dvoch centimetrov je na cestách II/578 Skalka - Kremnica, II/531 hr. okr. Rimavská Sobota/Revúca - hr. okr. Revúca/Brezno a na cestách nižších kategórií v obvode Levoča.

Všetky horské priechody (HP) sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý. Na HP Podspády, Dobšiná, Vrchslatina, Cukmantel, Súľová, Grajnár, Herlianske Sedlo, Huty a Čertovica je povrch vozovky pokrytý kašovitým až utlačeným snehom hrúbky do dvoch centimetrov. Na HP Zbojská je miestami zľadovatený sneh do jedného centimetra.

Cestári informujú: Diaľnice a
Zdroj: zjadnost.sk

V lokalitách Šibenik a Sobrance je pre hmlu dohľadnosť do 50 m, do 100 m v lokalitách Široké, Tornaľa, Martin, Michalovce, Kráľovský Chlmec, Trebišov, Sečovce, Veľké Kapušany, Spišský Hrhov, Jablonov a Korytné.

Pre vozidlá nad 10 m sú po celú zimnú sezónu uzatvorené horské priechody Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom), HP Veľké Pole (cesta II/512 Oslany - Cerová), HP Šútovce (cesta III/1774). HP Skýcov (II/511) je uzatvorený pre vozidlá nad 3,5 t.

Cesty II/549 v úseku Úhorná - Úhornianske sedlo - Krásnohorské podhradie a III/3227 v úseku Hrabušická Píla - Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576 ) sú uzatvorené pre všetku dopravu - cesty sú v zime neudržiavané.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články