Veľmi príjemná novembrová PREDPOVEĎ: Teplo a slnečno, na konci týždňa však pozor! | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Veľmi príjemná novembrová PREDPOVEĎ: Teplo a slnečno, na konci týždňa však pozor!

Teplé počasie
Teplé počasie
Zdroj: Getty Images
04.11.2018 19:59

BRATISLAVA - Zdá sa, že príjemné počasie si užijeme ešte aj tento týždeň. Pozor však, okrem teplôt na hranici dvadsiatich stupňov prichádza aj hmla a v piatok aj ochladenie.


Meteorológovia dnes varujú aj pred silným dažďom a vetrom. V okresoch Zvolen, Banská Bystrica, Brezno, Detva, Poltár, Rimavská Sobota a Revúca platí výstraha 2. stupňa pred dažďom. Očakáva sa ojedinele výskyt intenzívneho dažďa s úhrnom zrážok 50 - 65 mm. V

ýstrahou 1. stupňa pred dažďom SHMÚ varuje v Trenčianskom, Košickom, Prešovskom a Žilinskom kraji. Výstrahy platia do pondelka do 07:00.

Nepriaznivé počasie
Zdroj: Getty Images

V noci z nedele na pondelok (5. 11.) sa môže vyskytnúť na celom území Slovenska aj hmla s dohľadnosťou 50 - 200 metrov. Trvať má do pondelkového rána. V tejto súvislosti vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) výstrahu prvého stupňa.

Výskyt hmly sa očakáva od nedele 22.00 h do pondelka 09.00 h. Na zníženú viditeľnosť by si mali dávať pozor najmä vodiči.

PONDELOK

Začiatok týždňa nás privíta jasným až polooblačným počasím. Ráno pozor miestami na hmlu a nízku oblačnosť, ktorá sa môže udržať po celý deň. Teploty dosiahnu 16 až 21 stupňov, pri celodennej hmle alebo nízkej oblačnosti 10 až 15 stupňov. Pozor na vietor, ktorý v nárazoch môže dosiahnuť rýchlosť až 55 km/h. 

Veľmi príjemná novembrová PREDPOVEĎ:
Zdroj: predpovede.topky.sk

UTOROK

Utorok prinesie veľmi podobné počasie. Čaká nás prevažne jasné, zrána opäť pozor miestami na hmlu. Ojedinele nás môže potrápiť aj mrholenie. Najvyššia denná teplota bude 14 až 19 stupňov, pri celodennej hmle alebo nízkej oblačnosti to bude iba 9 až 14 stupňov.

Veľmi príjemná novembrová PREDPOVEĎ:
Zdroj: predpovede.topky.sk

STREDA

Situácia sa nemá meniť ani v strede týždňa. Bude jasne až polojasne, na niektorých miestach ráno aj hmla. Najvyššia denná teplota má byť 13 až 18 stupňov, pri dlhotrvajúcej hmle alebo nízkej oblačnosti okolo 11 stupňov

Veľmi príjemná novembrová PREDPOVEĎ:
Zdroj: predpovede.topky.sk

ŠTVRTOK

Zmeny nečakajme ani vo štvrtok, pozor iba na poobedňajšie pribúdanie obločnosti na západe. Najvyššia denná teplota dosiahne 12 až 17 stupňov, pri hmle alebo nízkej oblačnosti to bude 6 až 11 stupňov.

Veľmi príjemná novembrová PREDPOVEĎ:
Zdroj: predpovede.topky.sk

PIATOK

Posledný deň pred víkendom však príde ochladenie. Na severe čakajte viac oblačnosti, na celom území aj prehánky. Najvyššia denná teplota bude 9 až 15 stupňov, pri celodennej hmle okolo 7 stupňov.

Veľmi príjemná novembrová PREDPOVEĎ:
Zdroj: predpovede.topky.sk


Galéria

Teplé počasie Nepriaznivé počasie

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ph ZDROJ: shmu.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články