Sobota, 10. jún 2023. Meniny má Margaréta, Gréta, zajtra Jesika.

Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa má novú šéfku: Bude ňou zrejme Ľubica Hlinková

Ľubica HlinkováGaléria fotiek (1)
Ľubica Hlinková
Zdroj: TASR/Marko Erd

BRATISLAVA - Štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP) má šéfovať doterajšia riaditeľka jej odboru liekovej politiky a centrálnych nákupov Ľubica Hlinková. Avizovalo to Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.


"Ministerstvo zdravotníctva je pripravené poveriť vedením VšZP doterajšiu riaditeľku odboru liekovej politiky a centrálnych nákupov Ľubicu Hlinkovú. Aktuálne ešte čaká na stanovisko Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, o ktoré v súvislosti s poverením Hlinkovej poisťovňa požiadala," uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová. Do šiestich mesiacov sa však bude musieť uskutočniť výberové konanie na post generálneho riaditeľa.

Generálny riaditeľ a šéf predstavenstva štátnej poisťovne Miroslav Kočan sa svojej funkcie vzdal k 30. septembru. Dôvody abdikácie VšZP ani ministerstvo nekomentovali.

Kočan bol vo funkcii generálneho riaditeľa od mája 2016. Do funkcie ho navrhol Tomáš Drucker (nom. Smeru-SD), predchodca ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej (nom. Smeru-SD). O jeho odchode sa po Druckerovom konci na čele rezortu v zdravotníckych kuloároch hovorilo už dlhšie. Ešte začiatkom leta však sám Kočan takéto informácie dementoval. Ľubica Hlinková pôsobí v štátnej poisťovni od roku 2008.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články