Štvrtok20. jún 2024, meniny má Valéria, zajtra Alojz

Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa má novú šéfku: Bude ňou zrejme Ľubica Hlinková

Ľubica Hlinková
Ľubica Hlinková (Zdroj: TASR/Marko Erd)

BRATISLAVA - Štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP) má šéfovať doterajšia riaditeľka jej odboru liekovej politiky a centrálnych nákupov Ľubica Hlinková. Avizovalo to Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

"Ministerstvo zdravotníctva je pripravené poveriť vedením VšZP doterajšiu riaditeľku odboru liekovej politiky a centrálnych nákupov Ľubicu Hlinkovú. Aktuálne ešte čaká na stanovisko Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, o ktoré v súvislosti s poverením Hlinkovej poisťovňa požiadala," uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová. Do šiestich mesiacov sa však bude musieť uskutočniť výberové konanie na post generálneho riaditeľa.

Generálny riaditeľ a šéf predstavenstva štátnej poisťovne Miroslav Kočan sa svojej funkcie vzdal k 30. septembru. Dôvody abdikácie VšZP ani ministerstvo nekomentovali.

Kočan bol vo funkcii generálneho riaditeľa od mája 2016. Do funkcie ho navrhol Tomáš Drucker (nom. Smeru-SD), predchodca ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej (nom. Smeru-SD). O jeho odchode sa po Druckerovom konci na čele rezortu v zdravotníckych kuloároch hovorilo už dlhšie. Ešte začiatkom leta však sám Kočan takéto informácie dementoval. Ľubica Hlinková pôsobí v štátnej poisťovni od roku 2008.

Viac o téme: VšZPVšeobecná zdravotná poisťovňaĽubica Hlinková
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu