Vážne nedostatky na obložení budovy súdu v Košiciach: Úlomky zasiahli de ženy | Topky.sk

Sobota, 17. november 2018. Meniny má Klaudia, zajtra Eugen.

Vážne nedostatky na obložení budovy súdu v Košiciach: Úlomky zasiahli de ženy

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR - Oliver Ondráš
13.06.2018 15:27

KOŠICE – Z priečelia budovy košických súdov nad služobným vchodom sa v stredu krátko pred poludním uvoľnila časť keramického obloženia, ktorá so sebou strhla aj odkvapovú rúru.


Pri páde boli zasiahnuté dve zamestnankyne Krajského súdu v Košiciach vychádzajúce z objektu. "Jedna z nich utrpela ľahšie zranenia na hlave a na dolnej končatine, ktoré ošetrili privolaní záchranári," potvrdila hovorkyňa košického krajského súdu Anna Pančurová.

Na mieste boli podľa jej slov privolaní aj hasiči, aby odstránili zvyšný obklad z priečelia a zaistili tak bezpečný vstup a výstup z objektu pre účastníkov súdnych konaní a zamestnancov. "Príčiny tejto nehody sa zatiaľ analyzujú, obklad však pri obhliadkach nevykazoval známky poškodenia. Nedá sa vylúčiť, že svoju úlohu v tejto súvislosti zohrávajú aj práve prebiehajúce rekonštrukčné a stavebné práce v blízkosti objektu košických súdov," konštatovala hovorkyňa.

Správa Krajského súdu v Košiciach podľa nej momentálne zabezpečuje dodávateľa, ktorý vzniknutú situáciu preverí a odstráni tak, aby bola zaistená maximálna bezpečnosť pre účastníkov súdnych konaní a zamestnancov súdov. V štádiu prípravy je už aj celková rekonštrukcia objektu vrátane obvodového plášťa. Budova košických súdov bola daná do užívania v roku 1983.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články

Komunálne voľby 2018
Aktuálne novinky a prehľady
kandidátov v komunálnych voľbách 2018
na Slovensku.