MIMORIADNA situácia v Bratislave: VIDEO Hlavné mesto je pod vodou | Topky.sk

Sobota, 17. november 2018. Meniny má Klaudia, zajtra Eugen.

MIMORIADNA situácia v Bratislave: VIDEO Hlavné mesto je pod vodou

Zaplavený podchod na Bajkalskej ulici
Zaplavený podchod na Bajkalskej ulici
Zdroj: topky
06.06.2018 21:15

BRATISLAVA - Meteorológovia zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) vydali výstrahu tretieho stupňa pred búrkami. Na území celého západného a časti stredného Slovenska treba až do večerných hodín počítať s búrkami. V Nitre lokálne zaplavilo ulice a v Mojmírovciach dokonca padali krúpy. Extrémna situácia nastala aj v Dunajskej Strede, kde taktiež zaplavilo ulice.


VÝZVA: Vyčíňa počasie aj u vás? Dajte nám vedieť na tipy@topky.sk

Silná búrka v Bratislave

Silná búrka na Záhradníckej ulici v Bratislave

08:01 Viac ako 330 zásahov mali hasiči do nočných hodín v Bratislavskom a Trnavskom kraji, a to v súvislosti so stredajším (6.6.) prívalovým dažďom. V Bratislavskom kraji bolo zaznamenaných 200 udalostí, z toho 180 v hlavnom meste. V Trnavskom kraji zasahovali hasiči najčastejšie v Dunajskej Strede, kde sa počet výjazdov priblížil k stovke. Od 13. hod. bolo na operačné stredisko prijatých viac ako 990 hovorov v rámci SR (z toho viac ako 630 v Bratislavskom kraji). Informovala o tom Zuzana Farkasová z Prezídia HaZZ.

7:49 Úseky v hlavnom meste, na ktorých pre stredajší (6.6.) vytrvalý dážď platili dopravné obmedzenia, sú už prejazdné. Výnimkou je Lazaretská ulica (úsek Špitálska – Cukrová). Potvrdila to Veronika Slamková z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

21:40 Aktuálne dopravné obmedzenia v Bratislave

"Krajský dopravný inšpektorát Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave oznamuje vodičom, že z dôvodu vytrvalého dažďa je potrebné počítať s viacerými dopravnými obmedzeniami na území hlavného mesta," informovala o tom hovorkyňa Veronika Slamková z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Ďalej uvádza, že je súčasnosti tiež neprejazdná Račianska ulica na úrovni Gaštanového hájika v oboch jazdných smeroch. "Obchádzka je možná cez Vajnorskú ulicu."

Na snímke zaplavené parkovisko pri Štrkoveckom jazere po prívalovom daždi.
Na snímke zaplavené parkovisko
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Uzavretý je podjazd na Ružinovskej ulici pod Bajkalskou ulicou a tiež podjazd na Gagarinovej ulici. Podjazd na Bajkalskej ulici pod Prievozskou ulicou je prejazdný len čiastočne. "Neprejazdná je Lazaretská ulica od Špitálskej ulice. Na križovatkách ulíc Bajkalská – Vajnorská a Bajkalská – Trnavská je nefunkčná svetelná signalizácia," uvádza ďalej. "Z uvedeného dôvodu vodičov vyzývame, aby sa vyhli uvedeným úsekom, resp. zvážili cestu motorovým vozidlom pokiaľ to nie je nevyhnutné," uzatvorila Slamková.

Na snímke zaplavené parkovisko pri Štrkoveckom jazere po prívalovom daždi.
Na snímke zaplavené parkovisko
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

21:33 Akútnych pacientov, ktorí potrebujú hospitalizáciu, odkláňajú po zatopení suterénu z Nemocnice Ružinov do ostatných nemocníc patriacich pod Univerzitnú nemocnicu Bratislava (UNB). Potvrdila to hovorkyňa zariadenia Eva Kliská. "V súvislosti s mohutným prívalovým dažďom sa v suterénnych priestoroch Nemocnice Ružinov vyskytlo väčšie množstvo dažďovej vody, ktoré spôsobilo obmedzenie prevádzky výťahov," povedala. Práve nefunkčnosť výťahov je dôvodom presunu pacientov. Na mieste sa nachádzajú dve hasičské autá, ktoré vodu odčerpávajú. Okrem suterénu zaplavilo aj príjazdovú cestu k centrálnemu príjmu.

21:28 Takto vyzerala búrka v Šamoríne. Tip poslal čitateľ Klaudius.

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Tip čitateľa

21:04 "OC Central je zatvorený, vodu z garáže odčerpávajú do areálu školy Metodova," informovala o tom Topky čitateľka Michaela.

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Tip čitateľa

20:51 Búrka v hlavnom meste na dve hodiny sťažila aj prevádzku na bratislavskom letisku. "Od 17.00 do 19.00 h bola pozastavená prevádzka na vybavovacej ploche letiska," informovala hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková. V dôsledku komplikácií museli podľa jej slov odkloniť aj prílet linky z Bruselu, ktorý namiesto Bratislavy pristál v Brne, úplne zrušený bol plánovaný let do Londýna. Meškanie 1,5 hodiny mali linky do a z Bologne, takisto linka z Prahy do Bratislavy a z Bratislavy do Košíc," uviedla Ševčíková.

20:46 Fotky zo silnej búrky v Nitre.

20:39 Krásna dúha z Petržalky od nášho čitateľa.

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Tip čitateľa

20:37 Ďalšia krásna fotka po búrke, tentoraz z Koliby. Za fotku ďakujeme čitateľovi Julianovi.

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Tip čitateľa

20:31 Zápcha na Gagarinovej ulici. Aspoň sa je na čo pozerať - dvojitá dúha.

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: topky

20:29 SHMÚ na sociálnej sieti informuje o tom, že na juhozápade už spadlo veľké množstvo zrážok, napríklad na bratislavskej Kolibe 45 milimetrov, stanica v Jakubove na Záhorí zaznamenala až 61 milimetrov.

20:28 Do 21.00 h platí pre okresy Bratislavského kraja, s výnimkou Malaciek, rovnako i pre južnú časť Trnavského kraja výstraha Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) druhého stupňa pred búrkami. Pre túto oblasť platí aj výstraha pred povodňami druhého stupňa.

20:27 Situácia v hlavnom meste sa upokojila, počet výjazdov hasičov nenarastá. Uviedla to Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). "Hasiči však stále zasahujú pri odčerpávaní vody po prívalových dažďoch," informovala.

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: TASR – Jakub Kotian

20:26 Ďalšia krásna dúha, tentoraz od čitateľky Natálie. "Posielam aj jednu pozitívnu fotku z aktuálnej situácie v Bratislave".

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Tip čitateľa

20:24 "Justičná ulica dnes o 18.40," informuje čitateľ Topiek.

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Tip čitateľa

20:22 "Zaplavená garáž v rodinom dome v Rovinke," informuje čitateľka Mária.

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Tip čitateľa

20:18 Po každom daždi vyjde dúha. Tentoraz v Petržalke úplne doslova.

 

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: topky

20:17 Situácia v Rači na vinohradoch.

Rača, Vinohrady
Zdroj: topky

20:16 Martin Krajčovič z Hasičského a záchranného zboru v Trnave informoval, že ešte nie sú k dispozícii výsledné počty zásahov, momentálne kontrolujú, či vyslali všetky jednotky, nakoľko obyvatelia, čo zaplavené priestory nahlasovali, išli do poradovníka. Boli hlásené najmä zaplavené pivnice, suterény budov, výťahové šachty a zaplavené autá na cestách. Voda sa stále odčerpáva i z ciest a odstraňujú sa popadané stromy. "My sme prioritne tam, kde je ohrozený majetok a kde hrozia nejaké škody," dodal Krajčovič.

20:15 Ako sa vyjadril primátor Dunajskej Stredy Zoltán Hájos, "prívalové dažde nám robili veľké problémy s tým, že cesty boli zaplavené". Primátor uviedol, že medzitým sa už nadbytočná voda dostala do kanalizácie, ktorá ju bola schopná odčerpávať. Momentálne rieši mesto problémy so zaplavenými pivnicami, s nižšie položenými miestami, preto zasahujú hasiči aj dobrovoľní hasiči a pomáhajú i technické služby mesta. "My sme tiež v teréne a pomáhame kde môžeme," dodal Hájos.

20:14 Prívalové dažde spôsobili vyhlásenie mimoriadnej situácie, resp. tretí stupeň povodňovej aktivity v Dunajskej Strede (od 17.00 h). Hasiči vykonali doteraz viac ako 90 výjazdov, z čoho 90 percent sa realizovalo práve v Dunajskej Strede. Pri desiatkach z nich stále zasahujú, pomáha i mesto.

20:10 Ružinovská nemocnica. Voda sa dostala na chodbu, kde je RTG oddelenie.

20:02 Kritická situácia v Bratislave.

19:59 "Video od návštevníka: Takto to pred chvíľou vyzeralo na Trnavskom mýte," uvádza IMHD na facebookovej stránke.

19:56 Takto to vyzeralo z bratislavskej MHD.

19:53 "Takto vyzerá garáž pod jednou ružinovskou bytovkou," napísal nám čitateľ.

19:51 Zaplavená cesta na ulici Jakuba Haška v Nitre po silnej búrke.

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

19:49 Tip od čitateľa: Záplavy pri OC Retro v Bratislave. 

19:48 Silné prívalové dažde sa v okresoch Senica a Skalica napriek ich intenzite obišli zatiaľ bez vážnejších následkov. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Júlia Kedrová. Profesionálni hasiči museli zasahovať doteraz iba v jedinom prípade. „Hasiči vykonali do týchto chvíľ iba jeden výjazd, keď museli uvoľniť cestu medzi obcami Jablonica a Cerová. Na cestnú komunikáciu spadol strom v blízkosti železničnej trate a cesta bola istý čas neprejazdná. Udalosť sa obišla bez zranení a materiálnych škôd,“ uviedla hovorkyňa. V ďalších dvoch prípadoch zasahovali dobrovoľné jednotky HaZZ.

19:46 Čitateľ Milan nám poslal video, ako kanalizácia na Vajnorskej nezvláda silnú búrku.

19:43 Situácia na hlavnej železničnej stanici v Bratislave.

19:42 Ďalšie záplavy v Bratislave.

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Jan Zemiar

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Jan Zemiar

19:40 Takto to vyzeralo z Koliby, Sliačska smer Račianska. Napísal nám čitateľ Patrik.

19:39 Obchodné centrum Polus je bez prúdu.

19:33 Kritická situácia v Bratislave.

19:28 Z dôvodu mohutného prívalového dažďa je situácia momentálne najkritickejšia v hlavnom meste. Za poslednú pol hodinu bolo prijatých niekoľko desiatok hovorov. Situácia si vyžiadala takmer 180 výjazdov k zatopeným cestám a priestorom v Bratislave.

19:20 Štedrá ulica v Ružinove. Voda siahala až po kolená.

19:17 Zaplavená Ružinovská ulica v Bratislave.

Na snímke hasič pomáha vodičovi na zaplavenej Ružinovskej ulici pod mimoúrovňovou križovatkou s Bajkalskou ulicou v Bratislave po silnej búrke.
MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: TASR - Martin Baumann

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: TASR - Martin Baumann

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: TASR - Martin Baumann

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: TASR - Martin Baumann

19:11 Zatopená križovatka v Nitre.

19:08 Do 20.00 h platí tiež pre oblasť juhozápadu zvýšená výstraha pred búrkami 2. stupňa, v ostatných častiach západného a prevažnej časti stredného Slovenska je do 20.00 h vyhlásená výstraha 1. stupňa.

19:07 V okrese Trnava zvýšil Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) výstrahu pred prívalovými povodňami na najvyšší, 3. stupeň. Výstraha platí do 21.00 h. V ďalších okresoch juhozápadného Slovenska platí do 20.00 h hydrologická výstraha 2. stupňa.

19:05 Situácia na Trnavskom mýte.

Trnavské mýto
Zdroj: topky

Foto: FB/Marcela Macka Lackova

19:04 Čitateľka Topiek informuje o záplave pri Štrkoveckom jazere.

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Tip čitateľa

19:02 Zelená vlna informuje o kolóne.

18:58 Na Vajnorskej ulici niektoré autá vo vode aj uviazli. "Je tu železničný nadjazd, pod ktorým je jama. Uviazli dve autá, ľudia sa tam brodia po pás vo vode. Doprava v celom okolí stojí, zatopilo aj električkovú trať," priblížila očitá svedkyňa Lenka.

Vajnorská
Zdroj: Igor Bernát

18:56 Búrka a prívalový dážď v hlavnom meste SR skomplikovali a miestami i paralyzovali dopravu, platí to aj o premávke MHD. "Hoci sa situácia zlepšila, dispečing DPB zaznamenáva celomestské meškanie do 50 minút," uviedla hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová.

18:50 Štrkovecké jazero v Bratislave.

Štrkovec
Zdroj: topky

Štrkovec
Zdroj: topky

Štrkovec
Zdroj: topky

18:46 Situácia v obci Tajná v Nitrianskom okrese.

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Tip čitateľa

18:43 V Eurovei zatvorili Dráčik. Vodu vynášajú v kýbloch a detských bazénikoch.

V Eurovei zatvorili Dráčik.
Zdroj: topky

V Eurovei zatvorili Dráčik.
Zdroj: topky

18:41 Situácia na Račianskom mýte.

18:37 Podchod na Bajkalskej ulici je zatopený.

18:32 "Na juhozápade Slovenska sa vytvorilo rozsiahle pásmo zrážok, pričom na jeho južnej strane stále vznikajú nové búrky, konkrétne na juhu Bratislavského a Trnavského kraja," uvádza SHMÚ na stránke. Informuje, že v oblasti už lokálne spadlo veľké množstvo zrážok, ktoré výrazne komplikujú situáciu, napr. na stanici Koliba už 45 mm, stanica Jakubov udáva až 61 mm. "Južne od Bratislavy vznikajú nové prehánky a búrky, situácia teda ešte bude pretrvávať aj v najbližšom období," uzatvára.

18:30 Situácia na Vajnorskej ulici.

Vajnorská
Zdroj: Igor Bernát

Vajnorská
Zdroj: Igor Bernát

18:27 V obci Telince podľa čitateľky Eriky tiež poriadne pršalo. "Chvílu padali aj krúpy", uviedla.

18:24 Nákupné centrum Polus pod vodou. Zaplavilo podzemné parkovisko.

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

18:21 Podjazd na Bajkalskej pod Prievozskou polícia uzavrela.

18:20 Situácia na bratislavských uliciach Legionárskej a Karadžičovej.

18:18 Zápchy sa tvoria na Einsteinovej pri nákupnom centre Eurovea. Doprava je odstavená.

18:16 Budovu nákupné stredisko Central. Vyzval na jeho opustenie, všetky prevádzky vyprázdňujú z technickým príčin. Centrál zaplavilo až po - 1. poschodie.

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: HS Dunajská Streda

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

18:15 V Bratislavskom kraji zasahujú hasiči v hlavnom meste (zatiaľ 11 udalostí), v Malackách pomáhajú na 6 miestach.

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Jan Zemiar

18:14 V Trnavskom kraji je najvážnejšia situácia v Dunajskostredskom okrese, kde bola pomoc potrebná takmer 60 - krát, hasiči zasahovali tiež v Senici, Skalici, Hlohovci a Galante. 

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: HS Dunajská Streda

18:12 Z dôvodu prívalových dažďov vykonali hasiči za posledné 3 hodiny viac ako 90 výjazdov a pri desiatkach z nich stále zasahujú. Ide predovšetkým o odčerpávanie vody zo zatopených priestorov a ciest a odstraňovanie popadaných stromov. Informovalo o tom Prezídium Hasičského a záchranného zboru na svojej stránke.

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: HS Dunajská Streda

18:11 Hasiči stále zasahujú kvôli prívalovým dažďom v okrese Dunajská Streda.

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: HS Dunajská Streda

18:10 Situácia na Trnavskom mýte.

18:07 Električky stoja na Ursínyho ulice kvôli vode.

Električky stoja na Ursínyho
Zdroj: Tip FB

18:05 Silná búrka s krúpami zasiahla aj obec Veľká Dolina v okrese Nitra. Podľa čitateľa trvala približne 45 minút.

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Tip čitateľa/Roman

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Tip čitateľa/Roman

18:02 Zaplavené garáže v obchodnom centre Polus.

18:00 "Na Ružinovskej ulici pri Slovanete chodia autá pod mostom cez električkové koľaje, pod vodou skončili dve autá," povedal čitateľ.

17:59 V Bratislave je zaplavená cesta pri shoppingcentre Retro a steká do podzemného parkoviska.

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Jan Zemiar

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Jan Zemiar

17:53 "Som od Levíc a u nás taktiež vyčíňa počasie, dosť husto prší a na ceste medzi Kalnou nad Hronom a Veľkým Ďurom je velké množstvo vody," opísal situáciu pre Topky čitateľ Rišo.

17:49 Bratislava je tiež pod vodou.

17:46 Za poslednú hodinu vykonali hasiči z Trnavského kraja 30 výjazdov priamo v Dunajskej Strede, v 20 prípadoch zasahovali a stále zasahujú v okolitých obciach (Okoč, Lehnice, Orechová Potôň a podobne).

17:42 Hasiči v Trnavskom kraji, zasiahnutom silnými búrkami s prívalovým dažďom, majú plné ruky práce. Niekoľko desiatok z nich momentálne zasahuje hlavne v okolí Dunajskej Stredy, kde je ich pomoc potrebná na viac ako 50 miestach.

"Ide najmä o odčerpávanie vody zo zatopených cestných komunikácií, rodinných domov, pivníc, dvorov a záhrad, v niekoľkých prípadoch hasiči zasahujú aj pri odstraňovaní popadaných stromov," informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

17:40 Pietne podujatie Spravodlivosť pre Henryho, ktoré malo byť spomienkou na tragicky zosnulého Filipínca Henryho Johna Serafica Acorda, sa napokon konať nebude. Dôvodom zrušenia je nepriaznivé počasie.

O zrušení zhromaždenia a plánovaného následného pochodu k miestu tragickej udalosti informovali organizátori prostredníctvom sociálnej siete a iných médií. Stretnutie malo byť okrem pietnej spomienky takisto výzvou na dôsledné vyšetrenie prípadu s prihliadnutím na motívy, ktoré k nemu viedli.

17:38 V Bratislave sa počasie nezlepšuje, stále prší.

17:35 Situácia v bratislavoskom Ružinove.

 

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: topky

17:30 Podľa čitateľky padali v Dunajskej Strede krúpy ako veľké hrachy a neskôr veľké ako čerešne.

17:20 Takto to vyzerá po búrke v Dolných Salibách

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Tip čitateľa/Csaba

MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Tip čitateľa/Csaba

Búrka v Bratislave 

Silná búrka v Dunajskej Strede.
Búrka v Dunajskej Strede
Zdroj: Tip čiateľa

Silná búrka sprevádzaná hustým dažďom spôsobila problémy na viacerých miestach v Nitre. Hasiči v súčasnosti zasahujú na Ulici Jakuba Haška v blízkosti výjazdu Nitra - Juh z rýchlostnej cesty PR1BINA, kde sa tvoria kolóny áut. "Je tam zaplavená cesta, autá z firiem, ktoré tam sídlia, sa nemôžu dostať na hlavnú Cabajskú cestu. Hasiči na mieste odčerpávajú vodu," informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre Michal Varga. V teréne je podľa jeho slov desať hasičov s technikou. 

Zaplavilo aj obec Cabaj-Čápor v okrese Nitra.
Cabaj-Čápor pri Nitre
Zdroj: Tip čiateteľa

Menšie problémy s vodou mali aj obyvatelia Hodžovej ulice, kde voda zaliala križovatku Spojovacia – Hodžova. "Problémy sme mali nahlásené aj z materskej školy na Biovetskej ulici, kde v areáli stojí voda, no nie je to také akútne," skonštatoval Varga.

SHMÚ na svojom Facebooku informoval, že na juhu okresu Nitra sa aktuálne vyskytuje silná búrka. „Silné búrky sa môžu vyskytnúť aj na ostatnej časti západného Slovenska, najmä v južnej, resp. juhozápadnej polovici, inde len výnimočne,“ zdôraznili meteorológovia.

Cabaj-Čápor pri Nitre
Zdroj: Tip čiateteľa

Extrémne silná búrka zaplavila ulice v Nitre.
MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Topky.sk

Búrka zasiahla aj obec Dolné Saliby v okrese Galanta.

Najvyššia výstraha, pozor aj na lokálne záplavy

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu najvyššieho, tretieho stupňa pre okres Nitra, kde sa môžu vyskytnúť mimoriadne silné búrky s krúpami. Sprevádzať ich môžu prívalové zrážky s úhrnmi 50 až 100 milimetrov a nárazy vetra s rýchlosťou 20 až 30 metrov za sekundu (70 až 110 kilometrov za hodinu). 

Situácia búrkovej činnosti okolo 14.40 h.
SHMÚ vydal výstrahu tretieho
Zdroj: SHMÚ

Pre zvyšok juhozápadného Slovenska platí výstraha druhého stupňa pred búrkami. Úhrny zrážok môžu dosiahnuť 30 až 50 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 20 až 25 metrov za sekundu (70 až 90 kilometrov za hodinu). „Pri spomínaných búrkach je možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch ako aj stekanie vody zo svahov, zatápanie pivníc, podchodov či podjazdov,“ varuje SHMÚ.

Búrka v Nitre.
MIMORIADNA situácia v Bratislave:
Zdroj: Topky.sk

SHMÚ vydal výstrahy
Zdroj: SHMÚ

Krúpy v obci Cabaj-Čápor

Podľa meteorológov sa pri takýchto búrkach dá miestami očakávať výrazný, resp. prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch. Vylúčený nie je ani výskyt povodňových úkazov mimo tokov, napríklad stekanie vody zo svahov, zatápanie pivníc, podchodov či podjazdov. 


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/vo
ZDROJ: TASR, SITA
FOTO: SHMÚ, Tip čitateľa, FB/Ortodoxní Nitrančani, TASR – Jakub Kotian, TASR - Henrich Mišovič, topky.sk, TASR - Martin Baumann, Twitter/Zelená vlna, HS Dunajská Streda, FB/Miloš Belan
VIDEO: Topky/Martin Bublavý,FB/imhd.sk Ján Zemiar, Tip čitateľa/Csaba,FB/Ružinov Pozitív, YouTube/Nitralive, FB/Andrej Felix,TASR - Pavel Neubauer,

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články

Komunálne voľby 2018
Aktuálne novinky a prehľady
kandidátov v komunálnych voľbách 2018
na Slovensku.