Za úspechy a krachy na MS v hokeji môže Fico, Dzurinda a Radičová: Slovensko rieši bizarnú náhodu | Topky.sk

Piatok, 17. august 2018. Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena.

Za úspechy a krachy na MS v hokeji môže Fico, Dzurinda a Radičová: Slovensko rieši bizarnú náhodu

Rihanna
Rihanna
Zdroj: SITA/Jozef Jakubčo, Marko Erd, Branislav Bibel
16.05.2018 10:20

BRATISLAVA - Majstrovstvá sveta sa pre slovenských hokejistov skončili. Po piatykrát sme sa nedostali zo základnej skupiny a skončili sme pred bránami štvrťfinále. Na internete sa však objavil obrázok, ktorý baví Slovákov. Zdá sa, že naše úspechy a neúspechy môže aj politika.


Na sociálnej sieti sa objavila zaujímavá štatistika, ktorá spája hokej s politikou. Úspechy i neúspechy slovenského tímu na majstrovstvách sveta v hokeji sú porovnané s premiérom krajiny. Štatistika začína v v roku 1996. V premiérskom kresle sa odvtedy objavili Vladimír Mečiar, Mikuláš Dzurinda, Robert Fico a Iveta Radičová. 

Za úspechy a krachy
Zdroj: topky

Vtipné je, že v rokoch, keď bol premiérom Mečiar a Fico slovenský tím nepostúpil zo základnej skupiny. V čase Dzurindu a Radičovej sme boli v štvrťfinále a vyššie a získali sme tri medaily. Táto štatistika je však naozaj zábavná a je veľká náhoda, že to vyšlo práve takto.

Je to blbosť, politika do športu nepatrí

"Väčšiu blbosť som nepočul," povedal pre Topky Vinco Lukáč, bývalý profesionálny hokejista a poslanec za SNS. "Politika s tým nemá absolútne nič spoločné. Hrali sme aj za našej éry aj za Sovietsky zväz, takže je to naozaj blbosť. Kto to berie na svoje triko, tak je chrapúň," povedal s tým, že či už ide o úspech, alebo neúspech, nemá to s tým nič spoločné.

"Politika do športu nepatrí a nemá to s tým nič spoločné a kto to robí, tak je to provokácia. Radšej by sme sa mali zamyslieť na inými vecami. Ľudia nemajú z čoho žiť a tak vyzerá celá republika a aj šport. Na Slovensku sme hlboko klesli vo všetkom," dodal Lukáč. "Príde mi to naozaj zábavné," napísal Richard Lintner. Štatistiku kvôli internej dohode nekomentoval, pretože sa do politických tém nemiešajú.

Má podľa vás na výsledky hokejovej reprezentácie vplyv politika?

Áno

68%

Nie

30%

Neviem

2%

Počet hlasov: 2010


Galéria

Rihanna

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/red
FOTO: SITA/Jozef Jakubčo, Marko Erd, Branislav Bibel

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články