Zajtra si nezabudnite dáždnik: Čaká nás upršaný pondelok, koncom týždňa bude horúco | Topky.sk

Sobota, 21. júl 2018. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

Zajtra si nezabudnite dáždnik: Čaká nás upršaný pondelok, koncom týždňa bude horúco

Ilustračné foto
Ilustračné foto, Zdroj: gettyimages.com
15.04.2018 20:05

BRATISLAVA – Výhľad meteorológov na nasledujúci pracovný týždeň veľmi neprekvapí. Počasie bude viac-menej rovnaké ako uplynulý týždeň. Slnko vystriedajú občasné prehánky a teplota sa bude pohybovať okolo dvadsiatky. Najviac prehánok bude v pondelok. V závere týždňa bude slnko najostrejšie.


Pracovný týždeň sa začne zvýšenou oblačnosťou. V pondelok bude zamračené a najmä v západnej polovici územia hrozia prehánky, ojedinele búrky. Najvyššia denná teplota 19 až 24 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 metrov okolo 12 stupňov. Fúkať bude slabý, na západe a v priebehu dňa prechodne aj inde juhovýchodný až južný vietor rýchlosťou 3 až 8, v nárazoch ojedinele okolo 14 metrov za sekundu (10 až 30, 50 kilometrov za hodinu). Vo vysokých polohách prudký až búrlivý vietor. Meteorológovia predpokladajú do 10 milimetrov zrážok.

Predpoveď počasie na týždeň.
Zdroj: predpovede.topky.sk

V utorok bude oblačno až zamračené a na viacerých miestach dážď alebo prehánky, ojedinele sa vyskytnú aj búrky. Popoludní na západnom Slovensku postupné zmenšovanie oblačnosti. Najnižšia nočná teplota 15 až 10 stupňov, len v údoliach ojedinele chladnejšie. Najvyššia denná teplota 19 až 24, v Žilinskom kraji a na krajnom západe 14 až 19 stupňov. Fúkať bude slabý premenlivý, v priebehu dňa prevažne severný vietor rýchlosťou 2 až 7 metrov za sekundu (5 až 25 kilometrov za hodinu), na západe a východe v nárazoch okolo 12 m/s (45 km/h).

Predpoveď počasie na týždeň.
Zdroj: predpovede.topky.sk

V strede týždňa bude jasno až polooblačno, spočiatku miestami zväčšená oblačnosť a v noci ešte ojedinele aj slabý dážď. Zrána výnimočne hmlisto alebo zamračené nízkou oblačnosťou. Najnižšia nočná teplota 12 až 7, v údoliach miestami okolo 5 stupňov. Najvyššia denná teplota 17 až 22, v severnej polovici väčšinou 12 až 17 stupňov. Fúkať bude prevažne severný vietor 3 až 9 metrov za sekundu (10 až 30 kilometrov za hodinu), v nárazoch miestami, najmä na východe, okolo 16 m/s (60 km/h), k večeru bude slabnúť.

Predpoveď počasie na týždeň.
Zdroj: predpovede.topky.sk

Vo štvrtok bude jasno až polooblačno, zrána ojedinele hmla. Miestami veterno, najmä na východe. Najnižšia nočná teplota 10 až 5, v dolinách a kotlinách miestami 5 až 0 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota 17 až 22, na severe miestami okolo 15 stupňov.

Predpoveď počasie na týždeň.
Zdroj: predpovede.topky.sk

V piatok bude opäť jasno až polojasno, zrána ojedinele hmla. Najnižšia nočná teplota 10 až 5, v dolinách a kotlinách miestami 5 až 0 stupňov. Najvyššia denná teplota 18 až 23, na severe miestami okolo 16 stupňov Celzia.

Predpoveď počasie na týždeň.
Zdroj: predpovede.topky.sk


Galéria

Ilustračné foto Predpoveď počasie na týždeň. Predpoveď počasie na týždeň. Predpoveď počasie na týždeň. Predpoveď počasie na týždeň. Predpoveď počasie na týždeň.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/vo
ZDROJ: SHMÚ
FOTO: Predpovede.topky.sk, Gettyimages
VIDEO: Windy

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články