Horskí záchranári mali na svahoch rušný deň: V Nízkych Tatrách zachraňovali troch lyžiarov | Topky.sk

°C

Štvrtok, 23. január 2020. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Horskí záchranári mali na svahoch rušný deň: V Nízkych Tatrách zachraňovali troch lyžiarov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: hzs
02.04.2018 18:15

POPRAD - Horskí záchranári zasahovali vo Veľkonočný pondelok v Nízkych Tatrách pri troch vážnych úrazoch. Horská záchranná služba (HZS) o tom informuje na svojej webovej stránke. Na zjazdovej trati, po zrážke dvoch lyžiarov, utrpela vážny úraz hlavy 40-ročná slovenská lyžiarka. Na miesto nehody letela aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) z Popradu, ktorá pri zranenej vysadila lekárku.


Medzičasom bol spod Meteorologického žľabu, na severnej strane Chopku, nahlásený úraz hornej končatiny 17-ročného slovenského lyžiara. "Lyžiara na mieste ošetrili záchranári HZS, končatinu mu zafixovali a z kotla ho prevzala posádka vrtuľníka. Lyžiar bol vzápätí transportovaný na Rovnú hoľu, odkiaľ ho za pomoci snežného skútra previezli záchranári k privolanej posádke rýchlej zdravotnej pomoci. Na Rovnej holi následne naložili záchranári na palubu zranenú lyžiarku, ktorá bola po napojení na umelú pľúcnu ventiláciu transportovaná do nemocnice v Poprade," uvádza sa na stránke.

Na južnej strane Chopka zasahovali záchranári HZS po páde 23-ročnej slovenskej lyžiarky na jednom z traverzov. "Pádom si spôsobila poranenie hlavy, a tiež sa na mieste nedal vylúčiť úraz chrbtice. Lyžiarka bola pri vedomí, bola zafixovaná do vákuového matraca a transportovaná na Srdiečko. Pre závažnosť úrazu bola na miesto vyslaná posádka VZZS zo Žiliny, ktorá pacientku previezla do nemocnice v Banskej Bystrici," informuje HZS.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: hzs

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články