Bolesti pacientov po operáciách prsníkov či kŕčových žíl: Divné praktiky rieši polícia | Topky.sk

Nedeľa, 19. máj 2019. Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard.

Bolesti pacientov po operáciách prsníkov či kŕčových žíl: Divné praktiky rieši polícia

Yassine Ghazi Abou Ghoneim
Yassine Ghazi Abou Ghoneim
Zdroj: Instagrram/dr.yassineghazi.a
08.01.2018 16:30

BRATISLAVA – Polícia sa stále zaoberá prípadom bratislavskej nelegálnej kliniky plastickej chirurgie Adelais Clinique, vyšetrovanie ešte neukončila. Uviedla to bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.


„Vo vyšetrovaní naďalej pokračujeme, vykonávajú sa procesné úkony,“ povedala Mihalíková. Polícia v prípade už vzniesla obvinenie, a to voči 41-ročnému mužovi pre trestný čin poškodenia zdravia.

Podľa rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR mala klinika taktiež zaplatiť pokutu vo výške 22.000 eur za fungovanie bez potrebných povolení. O výške sankcie v apríli minulého roka rozhodol Úrad Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Klinika sa však voči tomu odvolala a konečné rozhodnutie vydal práve rezort zdravotníctva.

Pokuta je výsledkom správneho konania, ktoré voči zariadeniu viedol Úrad BSK. Lekári v ňom mali vykonávať plastické operácie. Načierno ich tam mal robiť Yassine Ghazi Abou Ghoneim. BSK sa však domnieva, že zákroky vykonávalo viacero lekárov.

Pacienti, ktorí sa na operácie v klinike sťažovali, "mali poškodené zdravie", poukázal Úrad BSK. Bolestivé komplikácie hlásili napríklad po operácii prsníkov, aplikovaní kyseliny hyalurónovej či pri operácii kŕčových žíl.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Instagrram/dr.yassineghazi.a

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články