Škandalózny prípad: Papaláši na drahých autách parkujú všade! Ľudia sa búria a polícia sa len prizerá | Topky.sk

Sobota, 21. júl 2018. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

Škandalózny prípad: Papaláši na drahých autách parkujú všade! Ľudia sa búria a polícia sa len prizerá

Jazda na bicykli cez hlavné mesto sa môže považovať za adrenalínovú disciplínu: FOTO Cyklisti sa búria!
Jazda na bicykli cez hlavné mesto sa môže považovať za adrenalínovú disciplínu: FOTO Cyklisti sa búria!, Zdroj: FB/Útrapy Bratislavského cyklistu
07.12.2017 09:08

BRATISLAVA – Bratislavčania majú jedinečnú možnosť zúčastniť sa naozaj neobvyklej "súťaže". Skupina aktivistov sa rozhodla poukázať na katastrofálny stav ochrany chodcov zo strany polície. Trápi ich, že polícia nerieši autá, ktoré dostávajú ľudí do nebezpečnej situácie na frekventovanej ulici v hlavnom meste.


Dunajská ulica v Bratislave je najfrekventovanejšou ulicou v rámci Starého mesta. Aj keď je na nej špeciálne vyhradený jazdný pruh pre cyklistov, ktorý využívajú aj chodci, drzí vodiči ho nerešpektujú. Z cyklistického pruhu si šoféri na dennom poriadku robia pozdĺžne parkovisko.

Ani po niekoľkých sťažnostiach sa však ľudia riešenia zo strany mestskej polície nedočkali. Preto sa skupina aktivistov rozhodla vziať situáciu do vlastných rúk a založiť verejnú komunitu na sociálnej sieti s pútavým názvom Útrapy Bratislavského cyklistu.

Jazda na bicykli cez
Zdroj: FB/Útrapy Bratislavského cyklistu

Na margo katastrofálnej situácie komunita vyhlásila protestnú súťaž. Ako na stránke ironicky informovali, celá súťaž nesúca názov Kto zaparkuje najväčšiu plechovku na cyklotrase prebiehala pod záštitou Mestskej polície Bratislava, ktorá situáciu dlhodobo nerieši.  


Galéria

Jazda na bicykli cez Jazda na bicykli cez Dunajská ulica v Bratislave

Nástroje k článkuZDROJ: vo
FOTO: FB/Útrapy Bratislavského cyklistu

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články