FOTO Horela budova Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach | Topky.sk

°C

Utorok, 19. november 2019. Meniny má Alžbeta, zajtra Félix.

FOTO Horela budova Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach

Zhorená Lekárska fakulta v Košiciach
Zhorená Lekárska fakulta v Košiciach
Zdroj: LF UPJŠ
29.09.2017 16:15

KOŠICE - Podvečer vo štvrtok 28. septembra 2017 došlo v budove Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach k požiaru jednej z miestností na dekanáte. Horelo v prázdnej a uzatvorenej kancelárii, ktorá bola nedávno odovzdaná stavebnej firme kvôli realizácii zateplenia západnej strany III. sekcie budovy teoretických ústavov.


Príčiny požiaru sú v štádiu vyšetrovania a vyčíslené zatiaľ neboli ani vzniknuté hmotné škody, no včasným zásahom hasičov sa podarilo predísť poškodeniu väčšieho rozsahu. Taktiež k zraneniu osôb, ktoré sa v čase požiaru nachádzali v objekte, našťastie nedošlo.

Na miesto požiaru prišiel v priebehu večera rektor UPJŠ Pavol Sovák, dekan Lekárskej fakulty Daniel Pella, predseda akademického senátu UPJŠ LF  Peter Jarčuška a ďalší členovia vedenia fakulty, ktorí sa presvedčili o tom, že osoby evakuované z budovy neutrpeli pri požiari, ani následnom zadymenia niektorých priestorov budovy, žiadne zranenia. Hasičom a polícii boli poskytnuté všetky potrebné informácie a súčinnosť, pričom predstavitelia univerzity a fakulty vyjadrili nádej, že sa príčiny požiaru podarí čím skôr objasniť.

Keďže nepríjemná udalosť sa stala v kancelárskych priestoroch a ku škodám väčšieho rozsahu nedošlo, výučba na Lekárskej fakulte UPJŠ nebola nijako ohrozená. Výučba pokračovala v štandardnom režime s výnimkou niekoľkých posluchární III. sekcie, v ktorých bolo ešte cítiť zadymenie.


Galéria

Zhorená Lekárska fakulta v Zhorená lekárska fakulta v Zhorená lekárska fakulta v Zhorená lekárska fakulta v

Nástroje k článkuZDROJ: topky
FOTO: LF UPJŠ

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články