°C

Nedeľa, 12. júl 2020. Meniny má Nina, zajtra Margita.

Na Slovensko útočia dažde! VAROVANIE Hrozia nám povodne

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Foto: polícia
20.09.2017 09:45

BRATISLAVA - Slovensko zasiahlo upršané počasie. Len kde tu doposiaľ vykukli slnečné lúče, ktoré budú v najbližších dňoch už len minulosťou. Nepriaznivá predpoveď, ktorá zasiahla naše územie so sebou priniesla mraky a výdatný dážď. V dôsledku intenzívnych zrážok budú hladiny tokov pomaly stúpať a v niektorých oblastiach tak hrozia povodne.


Streda

Oblačno až zamračené a na mnohých miestach dážď alebo prehánky. Na hrebeňoch Tatier sneženie. Vietor bude fúkať prevažne severný o rýchlo 5 až 20 km/h, na juhozápade a popoludní aj na juhovýchode do 30 km/h, a tu v nárazoch ojedinele okolo 55 km/h.

Na Slovensko útočia dažde!
Zdroj: predpovede.topky.sk

Najvyššia denná teplota 15 až 20 st. na krajnom západe, v Žilinskom kraji a na Spiši 10 až 15 st. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 6 st.

Štvrtok

Oblačno až zamračené. Na mnohých miestach dážď, lokálne aj výdatný. Od cca 1800 m sneženie. Na juhozápade zrážky ojedinele a cez deň čiastočné zmenšovanie oblačnosti. Bude fúkať prevažne severných vietor o rýchlosti 15 až 35 km/h, v nárazoch miestami 60 km/h. Na hrebeňoch hôr búrlivý vietor.

Na Slovensko útočia dažde!
Zdroj: predpovede.topky.sk

Najnižšia nočná teplota 11 až 7, na Zemplíne okolo 13 st. Najvyššia denná teplota 13 až 18, na severe okolo 11 st.

Piatok

Počasie sa v posledný pracovný deň nezmení. Oblačno až zamračené. Na mnohých miestach, na juhozápade miestami dážď alebo prehánky. Od cca 1700 m sneženie. Fúkať bude severozápadný až severný vietor o rýchlosti 10 až 30 km/h, ojedinele v nárazoch okolo 45 km/h.

Na Slovensko útočia dažde!
Zdroj: predpovede.topky.sk

Najnižšia nočná teplota 11 až 6 st. Najvyššia denná teplota 13 až 18, na severe miestami okolo 11 st. 

Na našom území hrozia povodne

Intenzívne zrážky na Slovensku spôsobia stúpanie hladiny tokov, v dôsledku čoho hrozia v niektorých lokalitách povodne. V uplynulých dňoch narástla hladina povodia na severe Slovenska. Prítoky Váhu a Oravy stúpli na úroveň 1. povodňového stupňa a rieky Kysuca vystúpili až na úroveň 2. povodňového stupňa. 

Hladina slovenských riek stúpa 

Ako sa na stránke slovenského hydrometeorologického ústavu uvádza, vzhľadom na vývoj počasia sa očakáva vzostup až výrazný vzostup hlavne na Dunaji. Na ostatných tokoch prevažne ustálenosť až mierny vzostup, na tokoch východného Slovenska až vzostup, na Morave ustálenosť až mierny pokles vodných hladín. 

Na Slovensko útočia dažde!
Zdroj: SHMÚ

Výstraha pred dažďom a vetrom na horách 

Na Slovensko útočia dažde!
Zdroj: SHMÚ

Na Slovensko útočia dažde!
Zdroj: SHMÚ


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: SHMÚ, de
FOTO: predpovede.sk, archív, SHMÚ

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články