Požiar chaty na Orave sa skončil tragédiou: Dvaja ľudia unikli, tretí také šťastie nemal | Topky.sk

Nedeľa, 20. október 2019. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Požiar chaty na Orave sa skončil tragédiou: Dvaja ľudia unikli, tretí také šťastie nemal

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR /Pavol Zachar
17.09.2017 13:28

BRATISLAVA - Požiar dvojpodlažnej chaty v hornooravskej obci Mútne na severe Slovenska si vyžiadal jeden ľudský život. Vypukol dnes pred piatou hodinou ráno, oravskí hasiči s ním bojujú ešte aj v tejto chvíli. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.


"Požiar zasiahol druhé podlažie a podkrovné priestory. Hasiči momentálne rozoberajú strešnú konštrukciu a dohášajú skryté ohniská," uviedla. Hasiči s ohňom bojujú už viac ako osem hodín. V chate sa v čase vzniku požiaru nachádzali tri osoby, pričom dve z nich stihli včas uniknúť. "Privolaní hasiči poslednú osobu z objektu vyslobodili už bez známok života," povedala Farkasová.

Požiar napáchal škody v odhadovanej výške viac ako 200.000 eur, na miesto preto vyslali aj zisťovateľa príčin vzniku požiaru z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR. Požiar sa od skorého rána snaží zlikvidovať 19 profesionálnych a dobrovoľných hasičov z Námestova a tiež dobrovoľní hasiči z Mútneho a Novote so štyrmi kusmi hasičskej techniky, dodala.

Podobné nešťastie sa v lete udialo v Terchovej, kde pri požiari rekreačnej chaty zomrela 41-ročná žena a jej dve dcéry (5,18). V chate sa vtedy nachádzala štvorčlenná rodina, mužovi sa podarilo pred požiarom vybehnúť von.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR /Pavol Zachar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články