Pondelok25. september 2023, meniny má Vladislav, zajtra Edita

V Tatrách vraj pôsobia paranormálne sily: Zmizlo už 40 ľudí, najzáhadnejší prípad z hôr

Vysoké Tatry Zobraziť galériu (4)
Vysoké Tatry (Zdroj: TASR/Milan Kapusta)

VYSOKÉ TATRY – Od začiatku minulého storočia až podnes sa v Tatrách záhadne stratilo okolo 40 ľudí. Ich telá nikdy nenašli. Podľa bývalého dôstojníka pohraničnej slovensko-poľskej stráže súvisia nevysvetliteľné zmiznutia najmä s dvomi tatranskými oblasťami. Výskumníci paranormálnych javov veria, že by mohlo ísť o pôsobenie nadprirodzených síl.

Poliak Robert Leszniakiewicz pracoval dlhých 25 rokov ako hraničný strážca na rozhraní slovenského a poľského územia. Ako povedal v reportáži TV JOJ, počas jeho pôsobenia v pohraničnej stráži sa stretol s viacerými nevyjasnenými prípadmi zmiznutí. Najčastejšie išlo o oblasť Červených vrchov a okolie Morského oka. O tých, ktorí sa v týchto tatranských lokalitách stratili bez stopy, dodnes nikto nič nevie.

Chaos v Tatrách, zmätení turisti: Po 13 rokoch sa zistilo, že najdôležitejší dokument neplatí

Podľa horských záchranárov je však možné, že ak sa turista pošmykne a spadne medzi kosodrevinu, jeho telo už nájsť nemusia. „Často nachádzame len ohryzené ostatky alebo kosti,“ komentoval Andrzej Maciata.

V Tatrách vraj pôsobia
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: TV JOJ)

V Tatrách vraj pôsobia
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: TV JOJ)

Podľa slovenského spisovateľa a výskumníka paranormálnych javov Miloša Jesenského by mohlo ísť o pôsobenie vyšších časopriestorových síl. Hoci sa väčšina záhadných zmiznutí udiala na poľskej strane Tatier, na jedno si pamätajú aj Slováci. Ako spresnil Leszniakiewicz, v minulosti pri Batizovskom plese zomreli traja muži a ich mysteriózna smrť vydesila aj políciu. Zo skupiny prežila len žena, ktorá smrť trojice nedokázala logickým spôsobom vysvetliť. Príčinu sa vraj nepodarilo nájsť ani vyšetrovateľom.

V Tatrách vraj pôsobia
Zobraziť galériu (4)
Batizovské pleso, pri ktorom záhadne zomreli traja muži.  (Zdroj: TASR/Milan Kapusta)

 

 

Viac o téme: Záhadné zmiznutieParanormálne javyTatry
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu