Zranený pilot zo zrúteného vrtuľníka pri Prešove: Prevoz na úrazovú chirurgiu | Topky.sk

°C

Štvrtok, 23. január 2020. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Zranený pilot zo zrúteného vrtuľníka pri Prešove: Prevoz na úrazovú chirurgiu

Zrútený vrtuľník
Zrútený vrtuľník
Zdroj: Foto: FB/Polícia
16.05.2017 15:50

PREŠOV – Zdravotný stav jedného z policajných pilotov, ktorí havarovali 10. mája na záchranárskom policajnom vrtuľníku v areáli vojenského letiska v Prešove – Nižnej Šebastovej, mu umožnil, aby ho previezli z oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny na úrazovú chirurgiu. Informovala dnes hovorkyňa Fakultnej nemocnice Jána Adama Reimana v Prešove Renáta Cenková.


"Pacient, ktorý je od piatka 12. mája pri vedomí a komunikuje s okolím, je už hospitalizovaný na oddelení úrazovej chirurgie. Druhý pacient je naďalej v umelom spánku, na umelej pľúcnej ventilácii, zostáva hospitalizovaný na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny FNsP J. A. Reimana v Prešove," uviedla Cenková.

Haváriu policajného vrtuľníka Bell 429, ktorý sa zrútil pri výcviku hasičov z výšky asi 100 metrov, neprežili dvaja hasiči z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove Radoslav Lacko (1968) a Peter Toďor (1974), ktorým dnes počas poslednej rozlúčky prišli vzdať hold stovky ľudí. 

Zástupca Krajského riaditeľa Policajného zboru v Prešove František Leško pri tejto príležitosti uviedol, že v práci záchranárov, hasičov a policajtov je stále veľká miera rizika. "Takéto prípady potvrdzujú vysokú mieru náročnosti záchranárskych prác a rizikových faktorov, ktoré s ich prácou súvisia," povedal Leško. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO:
FOTO: FB/Polícia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články