°C

Pondelok, 6. júl 2020. Meniny má Patrícia, Patrik, zajtra Oliver.

Boží hnev nad Prešovom: VIDEO Po dvoch rokoch ďalšia rana, záplavy spustošili centrum Šariša

Povodeň v Prešove.
Povodeň v Prešove.
Zdroj: SITA/Viktor Zamborský
15.05.2017 11:33

PREŠOV – Prešov a jeho okolie sa stále spamätáva z víkendových záplav. Počasie sa na východe Slovenska poriadne vybláznilo. Na supercelu, ktorá sa mestom prehnala v piatok, Prešovčania len tak nezabudnú. S následkami silnej búrky bojujú ešte aj dnes.


Kto sa v piatok v Prešove vybral do ulíc, musel si na nohy nasadiť gumáky. Mestom sa prehnala ničivá búrka, ktorú sprevádzalo krupobitie, mohutná prietrž mračien a veľa veľa vody. Ulice, autá, aj domy obmýval lejak doslova potokom.

Pozrite sa na PREDPOVEĎ meteorológov a budete výskať od radosti: Dovolenkové teploty!

Podľa meteorológov zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) navštívila Prešov tzv. supercela. Pre túto veľmi silnú búrku sú typické veľké krúpy, ale aj rotujúce oblaky na oblohe, ktoré môžu ľuďom asociovať tornádo.

Búrka v Prešove napáchala škody, ktoré vidno dodnes. V piatok muselo mesto vyhlásiť tretí stupeň povodňovej aktivity. Mestská časť Surdok bola po odplavení prístupovej cesty odrezaná od okolia. Ďalšími najviac zasiahnutými lokalitami boli Šidlovec a ulice na Sídlisku III, informovala stránka mesta.

Boží hnev nad Prešovom:
Zdroj: SITA/Viktor Zamborský

Boží hnev nad Prešovom:
Zdroj: SITA/Viktor Zamborský

Boží hnev nad Prešovom:
Zdroj: SITA/Viktor Zamborský

Druhý stupeň povodňovej aktivity stále pretrváva

Včera už stupeň povodňového ohrozenia síce klesol, ale Prešovčania majú stále čo robiť, aby na živelný útok počasia zabudli. Naďalej pretrváva druhý stupeň povodňovej aktivity. Voda zaplavila mnohé suterény či garáže v rodinných domoch a zanechala po sebe nánosy blata. Podobné spomienky majú Prešovčania aj na máj 2015, keď východ Slovenska bombardovali obrovské krúpy a veľká voda poznačila mnohé domy. Zdá sa, že aj tento rok budú Prešovčania rátať škody minimálne na tisíce eur.

Boží hnev nad Prešovom:
Zdroj: SITA/Viktor Zamborský


Galéria

Povodeň v Prešove.

Nástroje k článkuZDROJ: zh
FOTO: SITA/Viktor Zamborský
VIDEO: Facebook/SHMÚ, Youtube/KH PO, Tip čitateľa

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články