°C

Streda, 25. november 2020. Meniny má Katarína, zajtra Kornel.

Žilinské rádio vyšla debata s Mazurekom draho: Za jeho výroky tvrdo zaplatia

Milan Mazurek
Milan Mazurek
Zdroj: TASR - Michal Svítok
25.04.2017 16:50

BRATISLAVA - Vysielateľ Rádia Frontinus dostal za debatu s poslancom Národnej rady (NR) SR Milanom Mazurekom (ĽSNS) pokutu vo výške 15.000 eur. Sankciu mu uložila Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR), na dnešnom zasadnutí konštatovala porušenie zákazu podnecovania nenávisti. Informovala o tom Lucia Jelčová z RVR.


Októbrová diskusia s Mazurekom (2. 10. 2016) bola podľa RVR neobjektívna. Poslanec NR SR za ĽSNS bol jediným hosťom. Rade sa nepáčili jednostranné názory na riešenie rómskej problematiky, väzenského systému, dôchodkov či prerozdeľovania verejných financií. Mazurek sa vyjadroval aj k činnosti koalície, opozície, generálneho prokurátora a mimovládnej organizácie Ľudia proti rasizmu. Na reláciu "Debata na telefón" z druhého októbra prišlo osem sťažností.

"Rádio neposkytlo akúkoľvek názorovú oponentúru, čím prišlo k nezabezpečeniu objektívnosti a nestrannosti politicko-publicistického programu," informovala Jelčová z RVR. Rada za toto uložila ďalšiu sankciu - upozornenie na porušenie zákona. Mazurek v diskusii používal urážlivé vyjadrenia, a to najmä na adresu rómskeho etnika a islamských migrantov, upozornila RVR. Rozhodnutie Rady nadobudne právoplatnosť jeho doručením vysielateľovi. Ten ho môže napadnúť správnou žalobou na krajskom súde.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR - Michal Svítok

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články