°C

Streda, 29. január 2020. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

FOTO Nepochopiteľnej tragédie pri Trnave: Cyklista vošiel za tmy na R1, nemal žiadnu šancu

Tragédia na R1
Tragédia na R1
Zdroj: Foto: polícia
24.04.2017 17:00

TRNAVA - Cyklista nemal na rýchlostnej ceste čo robiť. Navyše bol neosvetlený a bez reflexných prvkov. Večerná jazda sa mu, žiaľ, stala osudnou.


Nešťastie sa stalo ešte v piatok približne o pol desiatej večer na rýchlostnej ceste v smere z Trnavy na Nitru, pri Dolnej Strede. 

FOTO Nepochopiteľnej tragédie pri
Zdroj: Foto: polícia

Vodič z Bratislavy jazdil na audine v pravom jazdnom pruhu, keď mu zľava náhle vošiel do cesty neosvetlený cyklista. Po náraze spadol na zem, kde zostal ležať. V pravom jazdnom pruhu prechádzali vzápätí ďalšie autá, ktoré po cyklistovi prešli. Vodiči nemali možnosť včas zareagovať.

FOTO Nepochopiteľnej tragédie pri
Zdroj: Foto: polícia

Pri nehode utrpel cyklista viaceré zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste podľahol. "Muža nebolo možné identifikovať a nemal pri sebe žiadne doklady. Polícia preto stále preveruje jeho totožnosť a presné príčiny nehody vyšetrujeme ako prečin usmrtenia," uviedla hovorkyňa trnavských policajtov Mária Linkešová. Polícia pracuje s verziou, že by mohlo ísť o 53-ročného muža. Presná totožnosť osoby bude známa až po súdnej pitve a porovnaní vzoriek DNA. 


Prečítajte si aj:

S teplým počasím prichádza aj nebezpečie na cestách: Pod kolesá áut vbehli štyri deti


Polícia zdôrazňuje, že v zmysle zákona smú diaľnicu a rýchlostnú cestu používať len autá, ktorých rýchlosť je najmenej 80 km/hod. Ostatným účastníkom je jazda na rýchlostnej ceste zakázaná. Polícia pripomína cyklistom, aby nezabúdala na potrebné osvetlenie, reflexné prvky a mimo obce aj na ochrannú prilbu. 


Galéria

Tragédia na R1

Nástroje k článkuZDROJ: miš
FOTO: Polícia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články