Fico na oslavách SNP: Zastal sa Rusov a obul sa do britskej premiérky | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Fico na oslavách SNP: Zastal sa Rusov a obul sa do britskej premiérky

Robert Fico na oslavách SNP
Robert Fico na oslavách SNP
Zdroj: SITA
29.08.2016 19:44

BANSKÁ BYSTRICA – Nikdy nebudem vnášať antipatiu do slovensko-ruských vzťahov a budem tak robiť do posledného dňa svojho mandátu. Odmietam vytvárať nového nepriateľa. Konštatoval to počas dnešných centrálnych osláv 72. výročia Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici vo svojom príhovore predseda vlády Robert Fico (Smer-SD).


Účastníkov zhromaždenia upozornil, že dnes sa opäť hľadá akýsi nepriateľ, niekto, na koho sa chce všetko hodiť. Zdôraznil fakt, že práve Červená armáda zohrala nepopierateľnú úlohu pri oslobodzovacích bojoch počas druhej svetovej vojny, na čo sa nesmie zabudnúť. Ako premiér povedal, v jeho duši vyvoláva nepokoj šíriaca sa nenávisť, ktorá sa stáva oficiálnou doktrínou časti politických strán. Treba jej postaviť hrádzu.

Robert Fico na oslavách
Zdroj: SITA

"Nenávisť je cesta do pekla. Ak nenávisť bude riadiť túto krajinu, tak pánboh ochraňuj Slovensko ako také," povedal predseda vlády. Rovnako nepokoj v jeho duši vyvoláva aj to, s akými ľahkými slovami pristupujú niektorí i zahraniční politici k mieru a k použitiu zbraní.

"Zamrazilo ma pri návšteve britskej premiérky na Slovensku, keď na otázku, či by bola pripravená použiť atómovú zbraň bez akéhokoľvek zaváhania povedala, samozrejme, že by som bola pripravená použiť atómovú zbraň. Nikdy som nezažil druhú svetovú vojnu ani SNP, mne stačilo, keď som išiel po mŕtvych vojakov do Afganistanu, alebo keď som videl ťažko zranených vojakov v nemocnici. Zanechalo to obrovskú jazvu na mojom srdci. Ak niekto hovorí, že takto máme riešiť svoje politické problémy, robí veľmi, veľmi zle," zdôraznil Fico s tým, že dôsledky druhej svetovej vojny a odkaz pre súčasnosť si treba neustále pripomínať.

Robert Fico na oslavách
Zdroj: SITA

Podľa neho mier naberá najmä v súčasnosti opäť na význame, a preto navrhol: "Začnime sa tu v Banskej Bystrici stretávať nielen pri príležitosti osláv SNP, ale urobme z toho aj slávnosti mieru."


Galéria

Robert Fico na oslavách Robert Fico na oslavách Robert Fico na oslavách

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články