Veľké hodnotenie politikov, ktorí nás chcú reprezentovať: Protokolistka neverí vlastným očiam! | Topky.sk

Pondelok, 25. jún 2018. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

Veľké hodnotenie politikov, ktorí nás chcú reprezentovať: Protokolistka neverí vlastným očiam!

Politici na muške protokolistky
Politici na muške protokolistky, Zdroj: Foto: TASR
11.03.2016 16:00

BRATISLAVA - Významní politici, ktorí sa po voľbách dostali do parlamentu, by mali reprezentovať Slovensko najbližšie štyri roky. Okrem vzdelania a politického prehľadu k ich bezprostrednej výbave patrí aj dokonalý vzhľad. Odborníčky na protokol Dagmar Papcunovej sme sa pýtali, ako páni politici zvládajú prvé povolebné dni.


"Dôležité je zdôrazniť, že všetci majú tendenciu priblížiť sa ´davu´ a pôsobiť neformálne. Lenže odev prezrádza spoločenskú úroveň a sociálnu rolu v spoločnosti. Všetky aktivity v spojení s voľbami boli pracovné, a teda ich aktéri mali mať business dress, čo znamená u mužov oblek, kravata, u žien kostým - sukňový alebo nohavicový. Okrem toho ide o osoby verejne známe," vysvetlila odborníčka na protokol a zdôraznila: "Akékoľvek vybočenie z normy je chyba. Všetci aktéri ukázali neznalosť základných pravidiel spoločenskej etiky.

Rifle patria na voľný čas

"Žijeme v konzervatívnej Európe, kde platia prísne protokolárne pravidlá. Naše sú iné, ako tie, ktoré platia v zámorí, napríklad v Južnej Amerike," povedala odborníčka a dodala: "Sledovala som pracovné aktivity politikov, ktorí sa po zvolení za poslancov stali verejnými činiteľmi. Vysokopostavení zákonodarcovia si v prvom rade nemôžu dovoliť vystupovať v rifliach. Je to oblečenie na voľný čas." 

Dagmar Papcunovú sme z jej pozície a niekoľkoročnej praxe požiadali, aby sa vyjadrila k vzhľadu jednotlivých politikov.

Igor Matovič

Pozornému oku odborníčky neuniklo, že Matovič je v prvom rade neoholený. "Pôsobí to rušivo a zanedbane," povedala Papcunová a jedným dychom dodala: "Súčasťou obleku je kravata, takže ak má niekto oblek, musí mať aj kravatu, najmä ak je prijatý hlavou štátu. Pri prijatí prezidentom porušil závažným spôsobom protokol, ak šiel bez nej. Ide totiž o prejav neúcty. Vyššia protokolárna úroveň na Slovensku nie je."

Veľké hodnotenie politikov, ktorí
Zdroj: Foto: TASR

Veľké hodnotenie politikov, ktorí
Zdroj: Foto: TASR

Radoslav Procházka

"Bez obleku a kravaty - jeho úprava je vhodná k posedeniu pri pive," skonštatovala Papcunová.

Veľké hodnotenie politikov, ktorí
Zdroj: Foto: TASR

Béla Bugár

"Pod bundou nemal oblek, tá samotná bunda by ani veľmi neprekážala, no celkovo to vyzerá veľmi nevkusne. Je verejný činiteľ a ak vedel, že mu do cesty prídu novinári, mal si zobrať sako, krátky slušivý kabát alebo bundu tzv. makintosh alebo trenčkot," zhodnotila Papcunová. 

Veľké hodnotenie politikov, ktorí
Zdroj: Foto: TASR

Boris Kollár

"Šál je vhodným doplnkom ku kabátu, alebo ak je niekto z umeleckého prostredia. Určite sa nehodí na tlačovku predstaviteľa verejného politického života," vyjadrila sa odborníčka na protokol.

Veľké hodnotenie politikov, ktorí
Zdroj: Foto: TASR

Predstavitelia strany SAS na tlačovej konferencii

"Na tejto fotke sú okrem Jozefa Mihála a Jany Kiššovej oblečení všetci zle. Martin Poliačik má oblečené rifle a sako bez kravaty, k tomu tenisky. Vhodné oblečenie na golf...," skonštatovala protokolistka a dodala, že kravatu si mal uviazať aj Richard Sulík. Aj keď Mihála zhodnotila za dobre oblečeného, podotkla, že jeho nohavice mohli byť o dva centimetre dlhšie, aby na topánke nestáli, ale pekne na ňu padali.

"Outfit Lucie Nicholsonovej je celý nevhodný. Možno je dobrý na súkromnú párty alebo návštevu kina. Ľubomírovi Galkovi chýba kravata, má rozviazanú šnúrku na topánke, pričom jeho obuv pôsobí špinavo. Nakoľko je jeho oblek pokrčený, svedčí to o nekvalitnej oblekovej látke," hodnotí odborníčka.

Veľké hodnotenie politikov, ktorí
Zdroj: Foto: TASR

Prvá povolebná politická debata

"Jediný ´tip-top´ oblečený je Peter Pellegrini. Všetci ostatní mali mať jednoznačne kravaty, Richard Sulík má dokonca rifle. Poniektorí sú neoholení, čo je neprípustné, chlap na takejto pozícii by sa mal holiť aj dvakrát denne," zdôraznila odborníčka na protokol a dodala: "Na tejto fotografii je vidieť, že Andrej Danko má nekvalitný oblek, ktorý mu jednoducho nesedí."

Veľké hodnotenie politikov, ktorí
Zdroj: Foto: TASR

Veľké hodnotenie politikov, ktorí
Zdroj: Foto: TASR


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: miš
FOTO: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články